استفاده از پروموت در تبلیغات

05 آبان 1399 380 بازدید
استفاده از پروموت در تبلیغات

استفاده از پروموت در تبلیغات

لغات زیادی در دنیای دیجیتال مارکتینگ وجود دارند که ما با همه آن ها آشنایی نداریم در مقاله هایی قبلی درمورد تعدادی از این لغات صحبت کرده ایم هدف همه این لغات تبلیغات مشاغل شماست. همان طور که می دانید با اخذ استراتژی های نادرست برند شما دوام بسیار کمتری در بازار رقابتی می آورد و حتی ممکن است که اعلام ورشکستگی نمایید. امروزه هر برندی نیاز به تبلیغات و معرفی دارد تا توجه مشتریان و خریداران را به خود جلب کند. موضوع مقاله ما پرومتر، پروموشن و سمپلر است که این سه کلمه یکی از بهترین گزینه ها برای تبلیغات برند شما می باشد. یکی از بهترین روش های تاثیرگذاری افراد برای خرید محصول، صحبت کردن مستقیم و رو در رو در مورد محصولات است. پروموشن و سمپلینگ دقیقا همین کار را انجام می دهند و به همین دلیل برترین روش تبلیغات می باشند. 

تعریف پروموشن

پروموشن در زبان انگلیسی به معنای تبلیغ، ترویج و ارتقا است. این روش یکی از روش های جدید در بازاریابی است که کمک بزرگی به کسب و کارتان می کند. شما با استفاده از پروموشن می توانید برای هر محصول و هر برندی یک روش تبلیغاتی جدید معرفی کنید. اگر در زمینه اجرای پروموشن ضعیف هستید نگران نباشید زیرا شرکت ها و آژانس های تبلیغاتی وجود دارند که در این زمینه به شما مشاوره می دهند. 

سمپلینگ

به معنای مزه کردن است و امروزه به عنوان یکی از راه های مهم در بازاریابی شناخته می شود. سمپلینگ در زمان های گذشته وجود داشته است اما امروزه دچار تغییراتی شده است. این روش تاثیر عمیقی در افراد می گذارد و بدین ترتیب شما می توانید با فروش بی نظیر و فوق العاده ای از محصولات خود روبه رو شوید. 

پروموتر

فردی که به شناساندن و معرفی یک برند یا محصول می پردازد پرومتر می گوید. حال با یک مثال این تعریف کوتاه را برای شما توضیح می دهیم تا برایتان مملوس شود.

فرض کنید شما برای تهیه مواد غذایی به یک فروشگاه رفته اید و فهرستی از مایحتاج خود تهیه کردید. خب مسلما یک فهرستی دارید و طبق آن پیش می روید. در این هنگام شما با کانتر سمپلینگ پنیر یک برند معروف برخورد می کنید و با نگاهی به فهرست خود متوجه می شوید به پنیر نیازی ندارید. در این حین پروموتر شما را دعوت به تست رایگان پنیر می کند. شما با این که قصد خرید پنیر ندارید آن را تست می کنید و با طمعی جدید روبرو می شوید. و پرومتر توضیحاتی در مورد خواص پنیر و این که چگونه می توانید با این پنیر غذاهای سالم درست کنید، به شما ارائه می دهد و در یک کلام شما را به خرید آن ترغیب می کند.

ویژگی افراد پرومتر و سمپلر

1- قدرت بیان بال

2- قدرت تاثیرگذاری بر افراد

3- تسلط بالا به محصول

4-سکوت کردن در هنگام صحبت کردن افراد

5- ارتباط گرفتن با دیگران

6- خوشبو و پاکیزه بودن

نکته: شما با انتخاب پرومتر و سمپلر حرفه ای می توانید آینده کسب و کار خود را تضمین کنید.

سخن آخر

در یک کلام و به طور خلاصه تعریفی از سمپلینگ و پروموتر به شما ارائه می دهیم تا تفاوت این دو را بدانید. پروموتر به فردی گفته می شود که وظیفه تبلیغ و ترویج یک برند را به عهده دارد و سمپلر فردی است که ظاهری آراسته و مرتب دارد و هم چنین تسلط زیادی به محصول دارد و تنها هدفی که دارد این است که با همه افراد ارتباط برقرار کند و آن ها را دعوت به خرید از محصول بکند.نیروی پروموتر و سمپلر در کنار هم می توانند در فروش محصولات بسیار موثر عمل کنند.