انواع روش های تبلیغات کلیکی

12 شهریور 1399 274 بازدید
انواع روش های تبلیغات کلیکی

انواع روش های تبلیغات کلیکی

در مقاله های قبلی توضیحاتی در مورد تبلیغات کلیکی، معایب و مزایای آن به شما شرح داده ایم که برای مطالعه بیشتر می توانید به این صفحه مراجعه کنید. ما در این نوشته می خواهیم انواع روش های تبلیغاتی کلیکی را همراه با توضیحات آن برای شما شرح دهیم. هدف از تبلیغات این است که شما به مشتریان اعلام وجود می کنید و به این شکل برند خودتان را در ذهن مخاطب تثبیت می کنید. 

روش های تبلیغات کلیکی عبارتند از:
۱ – تبلیغات کلیکی بنری (Banner PPC Ads) 
۲ – تبلیغات کلیکی درون برنامه ای (In Application PPC Ads )
۳ – تبلیغات کلیکی درون موتور های جستجو (Search Engine Result Page Ads) 
۴ – تبلیغات کلیکی ویدیویی (Video PPC Ads) 

1- تبلیغات کلیکی بنری (Banner PPC Ads)

تبلیغات کلیکی بنری، چند سالی است که در ایران جای خود را بازکرده است. در این روش شرکت های تبلیغاتی بنر تبلیغاتی شما را در پربازدیدترین سایت های داخلی به نمایش می گذارند و به ازای هر کلیکی که مخاطبین این وب سایت ها بر روی بنر انجام می دهند از شما پول دریافت می کنند. صاحب نظران این حوزه روش تبلیغات کلیکی بنری را بسیار موثر می دانند زیرا باعث می شود که بنر تبلیغاتی شما در سایت های زیادی به نمایش گذاشته شود و با کلیک هر کاربر بر روی بنر، فرد به سمت سایت شما هدایت شود. بنر شما برای بهتر دیده شدن نیاز به یک طراحی گرافیکی جذاب ثابت یا متحرک دارد تا کاربر را ترغیب به کلیک بر روی آن کند. شما هر زمان که بخواهید می توانید تبلیغات را متوقف کنید و از طرفی این نوع تبلیغات مجهز به سیستم های امنیتی بوده اند و اجازه تقلب ندارند.

2- تبلیغات کلیکی درون برنامه ای (In Application PPC Ads)

هر شرکت سازنده نرم افزار موبایل یا نرم افزار کامپیوتر برای جبران هزینه های تولید نرم افزار و هم چنین کسب درآمد، فضاهایی از نرم افزار یا بازی خود را، به تبلیغات اختصاص می دهد. این بدین معنی است که شما می توانید بنر تبلیغاتی خود را در چنین مکان هایی نمایش دهید و چون کاربران زیادی از نرم افزارهای موبایل استفاده می کنند در نتیجه تبلیغات شما به صورت انبوه به نمایش در می آیند.

تبلیغات کلیکی بنری

3- تبلیغات کلیکی درون موتور های جستجو (Search Engine Result Page Ads)

همان طور که اطلاع دارید موتورهای جستجوی نتایج را در تعداد زیادی صفحه به کاربر نشان می دهد و  وب سایت هایی که تازه راه اندازی شده اند به زمان زیادی نیاز دارند که در صفحات اول و دوم مشاهده شوند از طرفی نیز کاربران معمولا تنها به نتایج صفحات اول تا سوم اکتفا می کنند و قاعدتا با وب سایت های تازه تاسیس که جزء این صفحات نیستند برخورد نمی کنند. موتور های جستجو مانند گوگل و بینگ برای رفع این مشکل از یک روش تبلیغاتی به نام SERP استفاده می کنند. عملکرد SERP  به این صورت است که شما یک یا چند کلمه کلیدی را انتخاب می کنید و معادل تعداد کلیک مورد نظر به موتور جستجو هزینه پرداخت می کنید. در این صورت زمانی که کاربر کلمات انتخابی شما را سرچ کند وب سایت شما در صفحات اولیه موتورهای جستجو پدیدار می شود.

4- تبلیغات کلیکی ویدیویی (Video PPC Ads)

به گفته صاحب نظران این حوزه تبلیغات کلیکی ویدیویی یکی از بهترین متدهای تبلیغات است و تاثیر این تبلیغ بیشتر از سایر روش ها می باشد. در این روش قبل از پخش ویدیو  مورد نظر کاربر، یک تبلیغ ویدیویی یا بنری نمایش داده می شود و هنگامی که کاربر روی آن کلیک می کند به وب سایت شما هدایت می شود.

سخن آخر

روش های بسیاری برای تبلیغات کلیکی وجود دارند که روش های بالا از محبوب ترین ها می باشند هم چنین امروزه افراد از آن بیشترین استفاده را می کنند. بیشترین شرکت های تبلیغات کلیکی که در  ایران وجود دارند تمرکز اصلی خود را بر روی این چهار روش گذاشته اند.