بازاریابی افیلیت یا معرف چیست؟

15 مهر 1398 501 بازدید
بازاریابی افیلیت یا معرف چیست؟

بازاریابی افیلیت چیست؟

 

در دنیای بزرگ تجارت، و البته دیجیتال مارکتینگ روش های مختلفی برای بازاریابی و جذب مخاطب وجود دارد. در تجارت، 6 روش دیجیتال مارکتینگ از بارزترین روشهای تجارت الکترونیک شناخته شده است. یکی از این روش های بازاریابی و دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی افیلیت نام دارد

بازاریابی افیلیت نوعی بازاریابی مشارکتی محسوب می گردد. که در اینترنت فعالیت می نماید که خود نوعی کسب و کار اینترنتی می باشد.در بازاریابی افیلیت یا افیلیت مارکتینگ فرد به عنوان یک معرف یا یک بازاریاب، کسب و کار ایترنتی و یا سایت فروشگاهی مورد نظررا به بازدیدکنندگان خود معرفی وکند و در ازای این کار پورسانت دریاف میکند.

در بازاریابی معرف فروشنده در صورتی هزینه خواهد نمود که محصولاتش به فروش رفته باشد. وازطرفدیگر هر بازاریاب افتینگ به خوبی میتواند با بارگزاری این تبلیغات در شبکه های اجتماعی خود در آمد خوبی برای خود به دست آورد.

 

در تبلیغات مشاغل در شبکه های مختلف اینترنتی  از طریق بازاریابی افیلیتفرد معرف به صورت پورسانت پول دریافت خواهد نمود. نحوه محاسبه پورسانت در این شغل به این صورت می باشد که مدیر کسب و کار و یا سایت  فروشگاهی پنل افیلیت خود را در اختیار معرف ها قرار می دهد که در درآن هر فرد  لینک  مخصوص به خود را دریافت می نماید، تا معرف از آن، در سایت یا صفحه خود استفاده مینماید تا بازدیدکنندگان بتوانند از طریق این لینک وارد سایت فروشگاهی مورد نظر شوند.

 

 

این لینک پنل هوشمند بوده و کد گزاری شده است.هر تعداد کلیکی که از طریق کد منحصر به فرد معرف وارد سایت گردد محاسبه می گردد. اما مخاطب مورد نظر بعد از ورود به سایت چه فعالیتی را انجام می دهد نیز در مقدار پورسانت تاثیر خواهد داشت که به چند صورت محاسبه می گردد:

 

 پورسانت در ازای فروش

 

 پورسانت به ازای سرنخ

 

پورسانت به ازای کلیک

 

پوریانت به ازای پخش آگهی

 

 

بازاریابی افیلیت با وجود داشتن پیچیدگی هایی از یک سو، و سادگیهایی از سوی دیگر، از لحاظ  درآمد زایی دارای مزایایی است که در ادامه مطالعه می نمایید:

 

به دلیل سهولت وهمیشه در دسترس بودن اینکار، میتواند به عنوان شغل دوم تلقی گردد. یک معرف یا افیلینت میتواند با در دست داشتن یک گوشی و یا تبلت و اتصال به اینترنت به خوبی از عهده اینکار بر آید.

 

 

این شغل هیچگونه مسئولیتی برای معرف درپی نخواهد داشت و دلیلی برای پاسخگو بودن معرف درخصوص تبلیغات وجود نخواد داشت

 

عدم محدودیت زمان و مکان برای کسب و کار و فروشنده جهت ارائه خدمات خود. هر فروشنده با داشتن تعداد معرف و بازاریابی افیلیت درهر زمان میتوان به معرفی محصولات خود بپردازد و در نتیجه سود بیشتری را نیز به دلیل همیشه دردسترس بودن دبدست خواهد آورد