بازاریابی ربایشی چیست؟

09 تیر 1398 264 بازدید
بازاریابی ربایشی چیست؟

بازاریابی ربایشی چیست؟

بازاریابی ربایشی یکی از انواع بازاریابی است که  استراتژی بازاریابی  خود را آرام و محتوایی انتخاب نموده است.

در بازاریابی ربایشی یا درونگرا مشتریان مختلف از طریق محتواسازی‌های انجام شده از طریق بلاگ‌ها، موتورهای جستجو، و شبکه های اجتماعی کسب‌و‌کار شما را پیدا می‌کنند.

بازاریابی گرایشی برخلاف تبلیغات دیگر نیازی به جنگ رسانه ای ندارد. در این نوع تبلیغات با تولید محتوایی که بر اساس نیاز و برطرف نمودن مشکلات و نیازهای مشتریان طراحی می گردد در صورت انجام اینکار می تواند برای کسب و کار خود اعتماد، اعتبار و فرصت‌های شغلی بیشتری ایجاد نماید.

 

متدولوژی در بازاریابی ربایشی

برای تبدیل غریبه ها به مشتریان دائم و وفادار که خود آنها معرف کسب‌و کارتان نیز باشند استفاده از متدولوژی ربایشی در کسب و کارتان است.

برای رشد یک کسب و کار از طریق تبلیغات ربایشی به استراتژی و برنامه ریزی ویژه ای نیاز است که در ادامه باآن آشنا خواهید شد.

 

چهار فاز تبلیغات ربایشی

برای تبدیل غریبه ها به مشتری باید به چهار فاز تبلیغات ربایشی دقت نمود

جذب تبدیل ترغیب به خرید حفظ رضایت مشتری

این چهار فاز خواهد توانست باز دیدکننده، لید، مشتری و ترویج کننده برای کسب و گار شما به وجود آورد. ترکیب متدولوژی ربایشی با تستراتژی بازاریابی و فروش قدرت فوق العاده بالایی برای کسب و کار شما ایجاد خواهد نمود.

 

در این مرحله به تشریح چهار فاز تبلیغات ربایشی می پردازیم

جذب

برای یک سایت پایین ترین خواسته این است که بازدیدی باشد و این قطعا چیزی نخواهد بود که شمابرای ارتقاء برند خود خواستار آن باشید. هر کسب و کار دوست دارد افرادی که برای بازدید از سایت وارد سایت می شوند تبدیل به لید و در نهایت تبدیلبه مشتری راضی دائمی گردند. اما سوال این است که چگونه می توان بازدید کنندگان را جذب نمود؟

با تولید محتوای مرتبط میتوانید مشتریان درستی را در زمان درست حذب کرد؛ مشتریانی که به دنبالاین محتوا می گردند و برای دانش خود حاضرتد پول پرداخت کنند. انواع روش های جذب مشتری :

وبلاگ نویسی

اولین اصل در بازاریابی ربایشی، محتواست. ساخت وبلاگ بهترین روش کمکی برای شماست که میتوانید با آن برای  سایتتان در جذب مشتری کمک نمایید. بریا پیدا کردن مشتریان مناسب با دیدگاه بالا و در خور باید بتوانید محتوای آموزشی تولید کنید که مورد رضایت و ایجاد ارتباطی قوی بین مخاطب و شما ایجاد شود. تولیدمحتوا باید به قدری قوی باشد که پاسخگوی خوبی برای سوالات مخاطب باشد.

استراتژی محتوا

خرید های اینترنتی اغلب از طریق جست و جوی اینترنتی چیزهای مورد نیاز افراد یا سوالاتی مخاطبان  در موتور های جستجو صورت می پذیرد. براین اساس شما باید به این نکته توجه داشته باشید و ذهن و خواسته های جامعه مخاطب خود را از قبل پیش‌بینی نموده و مطمئن گردید که نام شما در نتایج جستجوی آن ها نشان داده می شود. برای این کار ازابزار هایی که به شما اجازه تولید و انتشار و نمایش محتوای مناسب را می دهند، فعالیت بیشتری داشته باشید. به طورمثال استفاده از کلمات کلیدی و هشتگ دربرخی ازفضاهای بارگزاری محتوا کمک به این امر خواهد نمود.

 

شبکه های اجتماعی

در استراتژی های موفق بازاریابی ربایشی، کلید اصلی داشتن محتوا هایی جذاب است. شبکه های اجتماعی به شما اجازه می دهند اطلاعات ارزشمند و محتواسازی های خود را با دیگران به اشتراک  بگذارید که خودتعاملی تاثیرگزار در امر جذب مخاطب است. شما به این وسیله میتوانید یک چهره انسانی برای برند خود ایجاد کنید . می توانید روی پلتفرم شبکه های اجتماعی، جایی که خریداران ایده آل شما زمان خود را سپری می‌کنند با آن ها تعامل داشته باشید. شاید برای شما هم سوال باشد که چگونه باید محتوای خود را برای شبکه های اجتماعی جذاب کنید؟ در زیر نمونه ای از محتوای ما در اینستاگرام را مشاهده کنید.

 

 

تبدیل

بعد از جذب مخاطب و بازدیدکننده با استفاده از محتوای جذاب بر روی سایت خود، نوبت به تبدیل آنها به لید یا سرنخ است، برای اسن کار باید به گفتگو با آنها پرداخت .این گفتگو می تواند ازطریق پیام و چت باشد، یا فرم ها و حلسات انجام شود. در هنگام مکاتبه و گفتگو با مخاطب محوای مورد نیاز و مرتبط را با او در میان گذارده و به این گونه به بحث ادامه می‌دهید.

 

 

فرم

برای تبدیل بازدیدکنندگان به لید، می توانید از آن ها بخواهید که یک فرم را پر و اطلاعات خود را درآن ثبت کنند. برای اینکه این مرحله از فرآیند تبدیل را در ساده ترین حالت ممکن انجام دهید باید فرم خود را بهینه کنید.

 

 

ملاقات

برای موفقیت در مباحث و معاملات جدید، بایدازیک یا چند راه با افراد ارتباط برقرار کنید. این ارتباط می تواند از طریق تلفن یا ملاقات های وب کمی (دیجیتال) صورت گیرد. برای هماهنگی و رزرو قرارملاقات باید یک راه ساده را در اختیارمشتری قرار دهید به این صورت تقویم شما پر می شود از قرار های ملاقات که این موضوع تساوی دارد با سودی که برای شما در راه است. با بازدید کنندگان تعامل داشته باشید و در جذب مشتری جدید موفق و کوشا باشید. مطالعه این مقاله توسط شما یک گام مارا به بازاریابی ربایشی مد نظر نزدیک تر نموده است.

 

 

گفتگوی آنلاین

چت با بازدیدکنندگان سایت و برقراری ارتباط با افراد مناسب در زمان مناسب و تبدیل این گفتگو به بخشی از فرآیند خرید گامی نیکو در عرصه تبدیل بازدیدکننده به لید به حساب می آید. شما میتوانید با ترغیب افراد از طریق ابزار گفتگو که در اختیار دارید معامله هایی پرسود را رقم بزنید. گفتگو یا گفتگو در زمان مناسب و با افراد مناسب به تیم فروش در رسیدن سریع تر به اهئاف کمک نمیاد.

 

CRM

برای تبدیل بازدیدکنندگان به لید، می توانید از آن ها بخواهید که یک فرم را پر و اطلاعات خود را درآن ثبت کنند. برای اینکه این مرحله از فرآیند تبدیل را در ساده ترین حالت ممکن انجام دهید باید فرم خود را بهینه کنید. مثلا برای تماس با ما و اطلاع از نحوه طراحی یک فرم خوب، می‌توانید فرم مشاوره ما را پر کنید.

 

ترغیب به خرید

با انجام کار ها و فعالیت های گفته شده باید بدانید شما در مسیر درست رسیدن به هدف خود قرار گرفته اید بازدیدکنندگان مناسب را جذب و لیدهای خوبی را تبدیل نموده اید. حالا باید آنها از لید به مشتری تبدیل کنید.

برای تبدیل لید به مشتری باید نکات زیر را رعایت نمود.

مدیریت پایپ لاین

برای بررسی بهتر چگونگی تبدیل لید به مشتری باید از ابزارهای آنلایزCRM  برایبررسی عملکرد تیم بازاریابی خود و چگونگی پیشرفت معاملات خود استفاده کنید.

پرورش لید

هر کدام از لیدهای شما باید بر اساسعلاقه مندیو البته با توجه به رده سنی خود استعداد یابی شده و در همان زمینه پرورش پیدا کنند. صفحاتی که آنها بازدید می کنند، محتواها، وایت پیپر ها، مقالات و ... با توجه به این ها میتوانید به علاقه مندی آنان پی ببرید. پرورش لید خوب زمانی اتفاق می افتد که پیام و گفتگو برای در ارتباط ماندن با مخاطبان باعث تبدیل سریع تر لید به مشتری شود.

 

امتیاز پیش بینی شده

امتیاز دهی به لیدها بهترین راه برای رشد شرکت شما است. این که شرکت شما رشد می کند و لیدهای بیشتری تولید می کنید. همیشه مهم نیست که با تک تک لیدهای خود در ارتباط باشید. شما فقط می خواهید مطمئن شوید که تیم فروش، زمان خود را بر اساس لیدهای شایسته اولویت بندی می کند.

 

حفظ رضایت مشتری

روش بازاریابی ربایشی شامل ارائه تجربه جذاب به مشتری و به همراه آن اطلاعمشتریان از کسب و کارشما و نحوه رسیدگی آن ها و انتظاراتشان را نیز در بر خواهد داشت که انتظار بالاتری را نسبت به قبل از شما خواهند داشت.

پس تعامل شما با مخاطبانتان باید به گونه ای باشد که نهایت رضایت را داشته باشند و به مشتری تبدیل شوند که این مسئله اهمیت بالایی دارد.

اگر شما به این روند ادامه دهید تعداد خرید تان بالا خواهد رفت و  متقابلا سودبیشتری برایتان در بر خواهد داشت .

 

مقالات مرتبط: لید در بازاریابی چیست؟