تبلیغات بنر ی یا Banner Advertisemen چیست؟

26 تیر 1398 370 بازدید
تبلیغات بنر ی یا Banner Advertisemen چیست؟

تبلیغات بنر ی یا Banner Advertisemen چیست؟

 تبلیغات بنری به گونه ای از تبلیغات غیر رایگان گفته می‌شود(تبلیغات به دو دسته تبلیغات رایگان و غیر رایگان تقسیم میشود.) که با استفاده ا زقالب های گرافیک یا در فرمت های دیگر همچون متن، تصویر ، یا ویدئو و ... در اختیار کاربران قرار می گیرد و کابر می تواند با یک کلیک به وب سایت شما وارد شده و تبلیغات و اطلاعات لازم را دریافت نماید قابل ذکر است که تبلیغات بنری رامی توان نوعی تبلیغات کلیکی نیز نام گذاری کرد.

هدف تبلیغات بنری چیست؟

هدف از تبلیغات بنری، انتقال پیام برند و تبلیغات به بازدید کنندگان وب سایت مورد نظر است. تبلیغات بنری دربخش‌‌های متمایزی  از وب سایت ها قرار می گیرد که این قسمت ها مخصوص تبلیغات طراحی و تعبیه شده است.  این بنر ها اغلب در ابعاد مستطیلی طراحی می شوند. هر ه این مستطیل ها عریض تر باشند نسبت به مستطیل های با عرض عرض کمتر تاثیر بیشتری خواهند داشت. بنر ها می توانند به دو صورت ثابت یا متحرک باشند.

انتخاب فرم مناسب برا هر آگهی از مهمترین گزینه هاست که باعث به دست آوردن نتیجه مناسب خواهد شد.

انواع تبلیغات بنری یا نمایشی

تبلیغات Rich media ads

حتمن بارها دیده اید هنگام بارگزاری صفحه های وب سایت صفحاتی نمایش داده میشود. که به گونه ای از تبلیغات مزاحمتی جالب ترند و تا کاربر ری آن کلیک نکن ثابت و بی حرکت باقی می ماند. و به محض کلیک آغاز به نشان دادن ادامه تبلیغات می نماید. به این تبلیغات، تبلیغات Rich media ads

تبلیغات بنری Overlays

تبلیغاتی که در بالای صفحات وب سایت ها ظاهر می گردند و با کلیک برروی آیکون close پنحره این تبلیغات بسته می شوند.

تبلیغات بنری Interstitials

این آگهی ها قبل از نمایش محتوای وب سایت نمایش داده می شود. آگهی‌های تمام صفحه است که بین فعالیت‌های کاربر مانند رفتن به صفحه دیگر وب‌سایت ظاهر می‌شود.

تبلیغات Sponsorship

این بخش از تبلیغات شامل قرار دادن یک لوگو یا برند در طراحی وب سایت است. این تبلیغات می تواند از انواع تبلیغات native هم محسوب شود که با پرداخت توسط تبلیغ دهنده اجرا می گردد.

در تبلیغات بنری چه ابعادی استفاده می گردد؟

همانطور که در تبلیغات محیطی انواع اندازه های متفاوتیاز تبلیغات دیده می شود در دیجیتال مارکتینگ نیز این موضوع وجود دارد.

 انداز استاندارد هر یک از فرمت ها جهت تاثیر گذاری بیشتر را درادامه این مقاله خواهید دید.

مستطیل عمودی: ۲۴۰ × ۴۰۰ پیکسل

Mobile leaderboard: 320 × ۵۰ پیکسل

بنر: ۴۶۸ × ۶۰ پیکسل

Leaderboard: 728 × ۹۰ پیکسل

میدان: ۲۵۰ × ۲۵۰ پیکسل

مربع کوچک: ۲۰۰ × ۲۰۰ پیکسل

مستطیل بزرگ: ۳۳۶ × ۲۸۰ پیکسل

مستطیل درونی: ۳۰۰ × ۲۵۰ پیکسل

Skyscraper: 120 × ۶۰۰ پیکسل

Wide skyscraper: 160 × ۶۰۰ پیکسل

نیم‌صفحه: ۳۰۰ × ۶۰۰ پیکسل

Large leaderboard: 90 × ۹۷۰ پیکسل

Large mobile banner: 320 × ۱۰۰ پیکسل

بیلبورد: ۲۵۰ × ۹۷۰ پیکسل

پرتره: ۳۰۰ × ۱۰۵۰ پیکسل

 البته تمام این ابعاد و سایز هایی که مشاهده نمودید به وب‌سایتی که قصد نمایش تبلیغات شما را دارد و یا سایزهای از پیش مشخص شبکه‌های تبلیغاتی بنر بستگی دارد. هنگام شروع تبلیغات بنری در هر یک از این شبکه‌ها سایزهای مناسب بنر به تبلیغ‌دهنده اعلام می‌شود.

چگونه یک بنر تبلیغاتی طراحی کنیم ؟

برایانجام این کار به ابزار های آنلاین طراحی بنر های آنلاین نیاز دارید.

نرم افزار هایی همچون Bannersnack یا canva.com، که می تونید با استفاده از این نرم افزارها علاوه برطراحی بنر های ثابت، بنر های متحرک نیز میتوانید طراحی نمایید.

قوانین در طراحی بنر

در طراحی بنر

باید بدانید جامعه مخاطب هدف شما کیست؟ و شما چه درخواستی از این گروه دارید؟

 در طراحی بنر مهمترین اصل شناخت مخاطبان تبلیغات شماست و سپس دقت کنید که چه درخواستی از آن‌ها دارید. کلیک بر روی وب‌سایت شما؟ خرید محصولات محدود در حراج؟ استفاده رایگان از یکی از محصولات خدمات شما؟

پیشنهاد ارزشمند شما برای مخاطبان چیست؟

این سوال به شما کمک می کند تا در نوشتن متن بنر و انتخاب یک CTA مناسب موفق داشتید.

سایز بنر تبلیغاتی طبق ابعاد استاندارد و تهیه کنید.

در طراحی بنر استفاده از تصاویر با کیفیت بسیارمهم است.

استفاده از  تصاویر فاقد کیفیت عدم اعتماد کاربران را به همراه خواهد داشت  و این خود دلیلی خواهد بود بر عدم استقبال از بنر شما که خو نوعی شکست محسوب می شود.

رنگ برند مختص خود را در نظر بگیرید.

برای یک برند بعد از لوگو رنگ انتخابیبرند بسار مهم است و برای ماندگاری در ذهن مخاطب بهتر است در تمامی تبلیغات، از جمله تبلیغات بنری از رنگ برند خود یا رنگی نزدیک به آن استفاده نمایید.

طراحی ساده انجام دهید.

بیشتر هرچه بنر ساده‌تر باشد، پیام آن سریع‌تر به مخاطبان هدف شما منتقل می‌شود.

استفاده از المان لوگو در طراحی بنر .

جدا از این مسئله که کسب‌وکار شما چقدر بزرگ است، حتماً باید از یکی از المان‌های برند مانند لوگو، نام شرکت یا نام وب‌سایت در طراحی بنر استفاده کنید.

راههای توسعه تبلیغات بنری چیست؟

پس از ایجاد بنر، به وب‌سایت‌هایی برای تبلیغ بنر نیاز دارید و باید فضای تبلیغاتی در وب‌سایت خریداری کنید. پرداخت هزینه در این نوع از تبلیغات به دو مدل تقسیم می‌شود. نوع اول، قراردادی نیست و شما قیمتی را برای نمایش تبلیغ خود در یک جایگاه خاص پیشنهاد می‌کنید و این قیمت با سایر رقبا به مزایده گذاشته می‌شود و هرکسی که قیمت بیشتری پیشنهاد داده باشد، برنده خواهد بود.

مزایای تبلیغات بنری

جذابیت بالا از نظر بصری

زیباتر بودن محتوای گرافیکی این مدل از تبلیغات، می تواند توجه مخاطب را به خود جلب کند و پیغام تبلیغات را به سادگی به مخاطب منتقل کند.  وجود تصویر در این تبلیغات، مزیت آنها نسبت به تبلیغات SEM است. محدودیت تعداد کاراکتر و فرمت متنی SEM، می‌تواند تبلیغ‌دهنده را برای انجام تبلیغات متنوع جذاب با مشکل روبه‌رو کند. همچنین ذهن انسان تصاویر را بهتر از نوشته‌ها به خاطر می‌سپارد و این مزیت دیگر تبلیغات بنری نسبت به فرمت‌های متنی تبلیغات است.

تقویت  آگاهی از برند

کاربر به‌راحتی می‌تواند تنها با مشاهده تبلیغات بنری یا نمایشی، در مورد برند، محصولات و خدمات شما اطلاعات به دست آورد و نسبت به کسب‌وکار شما مشتاق شود و کلیک بر روی آن نیز ضروری نیست. برندهایی مانند IBM، Apple و Nike برای حضور بیشتر و مداوم در ذهن مخاطبان، از این روش تبلیغاتی استفاده می‌کنند.

هدفمندی تبلیغات نمایشی

می‌توانید وب‌سایت‌های مرتبط با کسب‌وکارتان، جایی که مخاطبان هدف شما حضور دارند را برای نمایش تبلیغات خود در نظر بگیرید. از این طریق دقیقاً درجایی که تقاضای کسب‌وکار شما وجود دارد ظاهر می‌شوید و امکان دیده شدن شما نیز بیشتر خواهد شد.

امکان هدفگیری مجدد یا Retargeting

Retargetin به معنی قرار دادن تبلیغات خود در مقابل افرادی است که قبلاً از وب‌سایت شما بازدید کرده‌اند، اما در خبرنامه شما عضو نشده‌اند یا محصولی خریداری نکرده‌اند. از این طریق می‌توانید به افراد علاقه‌مند به کسب‌وکارتان دسترسی پیدا کنید.

امکان track کردن کاربران

دریافت روزانه یا هفتگی نتایج تبلیغات نمایشی مانند تعداد کلیک، ترافیک وب‌سایت، شاخص‌های آگاهی از برند، نرخ تبدیل و میزان فروش به شما کمک می‌کند تا کمپین تبلیغاتی خود را ارزیابی و در صورت نیاز اصلاح کنید.

معایب تبلیغات بنری یا نمایشی

 تبلیغات بنری در آغاز بسیارجلب توجه نمودند برای مخاطبان  کاربران نظرشان جلب میشد و مشتاق دیدن آنها بودند. اما به مرور این علاقه و بازدید اشباع شده و کم و کمتر شد.

این پدیده که Banner Blindness نام دارد، به رفتار ناخودآگاه کاربران آنلاین نسبت به تبلیغات بنری اشاره دارد. همه ما دیگر نسبت به تبلیغات سنتی بنری در حاشیه وب‌سایت‌ها نابینا شده‌ایم و چشممان عادت کرده است که این تبلیغات را نادیده بگیرد.

مقالات مرتبط:

تبلیغات محتوایی