تبلیغات در شبکه های مجازی/تبلیغات رایگان

19 آذر 1398 397 بازدید
تبلیغات در شبکه های مجازی/تبلیغات رایگان

 

تبلیغات در شبکه های مجازی/تبلیغات رایگان

 

در جهان تکنولوژی و دهکده کوچک جهانی با فراگیر شدن اینرنت های همراه در سرعت های بالا استفاده از شبکه های اجتماعی برای عموم افراد اجتناب ناپذیر است. بنابراین دیجیتال مارکتینگ از دریچه شبکه های اجتماعی یکی از روش های فوق العاده خواهد بود که موفقیت آن داشتن تبلیغات هدفمند و تدوین استراتژی بازاریابی مناسب خواهد بود.

تبلیغات در شبکه های مجازی دارای مزایای بالایی می باشد که با توجه به اصول تبلیغات می توان آنرا مفیدتر از تبلیغات بسیار گسترده محیطی و چاپی باشد.

مزیت تبلیغات در شبکه های مجازی چیست؟

همانطور که گفته شد تبلیغات در شبکه های مجازی مزیت هایی فراتر از تبلیغات دیگر دارد از جمله:

بازدید تبلیغات توسط طیف گسترده ای از مخاطبان جامعه هدف

امکان ارائه تبلیغات هدفمند و دقیقتر برای مخاطبان جامعه هدف با توجه به سلایق آنها

قابلیت تاثیرگزاری بالای این شبکه ها بر خرید مخاطبان

در دسترس بودن همیشگی این تبلیغات

 

انواع شبکه های اجتماعی و تبلیغات در آن شبکه های اجتماعی گوناگونی در ایران وجود دارد که میتوان در آن به تبلیغات پرداخت. فیسبوک، توییتر، اینستا و تلگرام از شبکه های فعال در حوزه تبلیغات و اطلاع رسانی جمعی در ایران می باشند که اینستا و تگرام با اقبال عمومی بیشتری مواجه شده است. اما به دلیل فیلترینگ و سختی های ایجاد شده برای اینترنت ایران، شبکه های تویتر و فیسبوک تعداد کمتری ایرانی را به خود جذب نموده است. شبکه های پر بازدید در ایران تلگرام و اینستاگرام میباشد که در ادامه با نحوه کار آنها آشنا خواهیم شد.

 

تبلیغات در تلگرام:

همانطور که گفته شد تلگرام یکی از انواع شبکه های مجازی در ایران است که بیشترین کاربر را دارد. با قرار دادن یک تبلیغات محتوایی مناسب در تلگرام به راحتی میتوانید مخاطب را مجاب نمایید که از شما خرید نماید. و یا به راحتی آنها را به یک مشتری بالقوه تبدیل نمایید. در تلگرام با ایجاد یک کانال میتوانید یک مغازه اینترنتی فعال داشته باشید تا بتوانید کسب و کار خود را در اینترنت تبلیغ نمایید و یا به صورت یک بیلبورد تبلیغاتی برای کسب وکار شما عمل نماید.

 

تبلیغات در اینستاگرام:

دیگر بستر مورد علاقه ایرانی ها در زمینه تبلیغات مجازی اینستاگرام می باشد. نسبت به تلگرام دارای محدودیت بیشتری می باشد. بطور مثال انواع لینک دهی در تلگرام قطع بوده و با شرایط خیلی ویژه می توان از لینک در تبلیغات این شبکه اجتماعی استفاده نمود. در ایران برای تبلیغات دو شیوه متفاوت وجود دارد که به شرح زیر می باشد.

قرار دادن پست در صفحات پر مخاطب و پربازدید: در این روش یک عکس و محتوای تبلیغاتی مناسب را در پیج این افراد بارگزاری نموده و آنها را به سوی پیج خود هدایت میکنید .به این شیوه تعداد دنبال کنندگان صفحه شما بالا رفته و شما با فروش بیشتری روبرو خواهید بود. روش دوم برای تبلیغات در شبکه مجازی اینستاگرام استفاده از اینفلوئنسرهاست. اینفلوئنسرها افراد مشهوری هستند که با استفاده از محصولات شما و یا با ساخت نوعی فیلم محصولات شما را به دیگر افراد معرفی می نماید که خود از رتبه بالایی در بازاریابی جهانی برخوردار است.