تبلیغات مشاغل

11 فروردین 1398 3,727 بازدید
تبلیغات مشاغل

تبلیغات مشاغل

تبلیغات رایگان

در تبلیغات مشاغل برای برجسته نمودن هر شغل باید به نکاتی توجه نمود که هرکدام به نوبه خود بسیار مهم و مفید در موفقیت تبلیغات مشاغل به حساب می آیند.

دسته بندی تبلیغات مشاغل بر اساس نفوذپذیری

اهداف تبلیغات مشاغل

برای یک تبلیغات مناسب و موفق ابتدا باید تفاوت مفهوم بازاریابی و تبلیغات را بخوبی درک کنیم. آخرین تعریف بازاریابی که در سال 2013 و توسط انجمن بازاریابی آمریکا انجام شده است چنین می باشد: بازاریابی مجموعه ای از فعالیت ها و فرایندهای ایجاد، انتقال، ارسال و تبادل هر آنچه که برای مشتریان، ارباب رجوع، شرکای تجاری و در کل برای جامعه ارزشمند باشد، است.

تبلیغات، راهی غیر مستقیم جهت بالا بردن کسب و کار است که به کمک رسانه و دیگر مجریان اطلاع رسانی در معرض فروش قرار می‌گیرند. صاحبان کسب و کار برای نمایش تبلیغات مشاغل خود در زمان و مکان مناسب باید اقدام به پرداخت هزینه جهت رسانه‌ای شدن تبلیغات مشاغل خود در کانال‌های جمعی مختلف نمایند. تبلیغات مشاغل همواره روشی برای ترفیع در یک کسب و کار و همچنین روشی برای ترفیع جمعی مورد استفاده قرار گرفته که در واقع از این طریق میتوان پیامی را به گروه زیادی از مخاطبان کسب و کار رساند. البته لازم به ذکر است که به مرور زمان این  پیام ها باعث بروز مشکلاتی برای دریافت کنندگان پیامی که در گروه مخاطبان هدف قرار نداشته اند می شود. در تبلیغات مشاغل با توجه به تعداد رقبا و رقابتی سنگین در کسب و کار و با توجه به هزینه هایی که بر برند متحمل می شود و هم چنین به دلیل کاهش هزینه ها، تبلیغات را به سه دسته تقسیم می نمایند تا صاحبان کسب و کار جهت تبلیغات مشاغل خود از بهترین دسته بندی جهت نفوذ تبلیغ خود استفاده نمایند. 

ATL= Abov the Line   همانند تبلیغات رسانه جمعی همچون تلویزیون، رادیو، روزنامه و ...
 BTL=Belov the Line  همانند تبلیغات فروشگاه ها، اسپانسرینگ، بیلبورد و  ...
TTL= Through the Line  در واقع همان تبلیغات یکپارچه و 360 درجه می باشد. یعنی استفاده از  ATLوBTL
تبلیغات TTL اغلب برای برندسازی مورد استفاده قرار می گیرد و در مقایسه با دو دسته دیگر ازهدفمندی بالا تری برخوردار می باشد.
امروزه با پیشرفت تکنولوژی تبلیغات از حالت یکطرفه خارج شده و هر دریافت کننده می تواند به راحتی و با زدن یک کلید از جزییات محصول آگاه شود و بدین صورت تعامل میان صاحبان کسب وکار و متقاضیان برقرار می شود.ویژگی دیگری که در طول تکامل تبلیغات مشاغل به چشم میخورد این است که بلافاصله پس از ارسال تبلیغات شغلی مخاطب با دیدن آن خیلی سریع درخواست خرید زده و بازخوردی مستقیم خواهد داشت که فروشگاه های اینترنتی و تبلیغات اینترنتی مثالی شفاف دراین خصوص است.در تبلیغات مشاغل هر تبلیغ کننده به دنبال هدفی برتر برای ترفیع کسب و کار خود می باشد که اگر این اهداف روشن و واضح چیده شده باشند از تبلیغاتی با بازخورد بالا برخوردار خواهید شد.

انواع هدف در تبلیغات مشاغل

1- افزایش آگاهی از کسب و کار به منظور توسعه در بازار هدف و فروش ترغیب بازار هدف به خرید محصول

2- تثبیت جایگاه برند در اذهان بازار هدف

3- جذب مخاطب بیشتر و جلوگیری از افزایش نرخ پرش مشتریان

دیگر اهداف تبلیغاتی در تبلیغات مشاغل نیز از زیر مجموعه های این سه هدف محسوب می شوند که درصورت نشانه گیری صحیح و دقیق می توان از تبلیغات مشاغل مورد نظر کاملا بهره مند شد. همانطور که گفته شد بازار داغ رقابت تبلیغات مشاغل در هر زمینه محیطی و الکترونیکی اهمیت بالایی دارد. تبلیغات مشاغل با ارائه هر گونه آگهی و اطلاعات در مورد محصول  و به تبع آن خدمات به مشتری می تواند کمک شایانی کند. در تبلغات هوشمندانه حتی میتوان بصورت نامحسوس به بیان تمایزات و تفاوت محصولات خود با دیگر برندها پرداخت. تبلیغات مشاغل نقش بزرگی در رشد اقتصادی جوامع و همچنین رشد برند تبلیغ شده خواهند داشت. تبلیغات برای هر کسب و کار متفاوت است گاهی این تبلیغات به صورت گاه به گاه خواهد بود یعنی اغلب کسب و کارهای کوچک به صورت گاه به گاه و فصلی تبلیغات خود را انجام می دهند. اما بیشتر کسب و کارهای موفق جدا از کوچک یا بزرگ بودنشان بر تبلیغات مشاغل خود برای تحقق سه هدف اصلی ذکر شده شده در بالا تکیه می کنند که اکثرا نسبت به رقبایشان موفق‌ترند و از جایگاه بالاتری در بازار هدف برخوردار هستند و اغلب این شرکت ها از برنامه های بازاریابی مدونی در بخش تبلیغات خود بهره می برند.

انواع تبلیغات

تبلیغات براساس کانال های ارتباطی و یا پیامی که منتقل می کند در دسته بندی های متفاوت جا دارد:

تبلیغاتی چاپی، تبلیغات رسانه، تبلیغات محیطی، تبلیغات دیجیتالی، تبلیغات تلفنی

در تبلیغات مشاغل علاوه بر بازاریابی، فروش محصول و کسب در آمد گزینه دیگری مانند شهرت برند در بازار هدف نیز بسیار موثر است که در ادامه این مقاله ما در مورد مشخصات یک برند خوب و چگونگی تثبیت برند در ذهن بازار هدف برای شما می نویسیم.در دنیای پر سرعت و تنوع طلب امروز جایگاهی برای آرامش، انجام کارهای تکراری و غیر حرفه ای وجود ندارد بخصوص این که بازار داغ تبلیغات راه را برای پیشی گرفتن کسب و کارهای کوچک و نو پا را سخت و ناهموار می کند. پس در نتیجه برای بوجود آوردن یک کسب و کار موفق باید ذهنی کار آفرین در زمینه کسب و کار و همچنین برنامه ای مدون و هوشیار در زمینه تبلیغات مشاغل داشته باشید.

چگونه از کسب و کار خود برند بسازیم؟

برند چیست؟

برند یک نام، اصطلاح، علامت، نشان و یا ترکیبی از این چند می‌باشد که به صورت اِلمانی از کسب و کار شما و یا نماد همیشگی کسب و کار در تبلیغات مشاغل خواهد بود . این نماد یا برند معرف کسب و کار ، نشانه شناسایی آن در فروشگاه ها و در میان بازار هدف کسب و کار مورد نظر خواهد بود.

برندیگ چیست؟

به تمام روش هایی که شما تصویری از محصول، خدمت و یا شرکتتان را در ذهنم و چشم مخاطب و یا مشتریان ایجاد می کنید برندینگ می گویند. برندینگ حاصل پیام ها و گزارش رسانه هاست. هر چقدر تعداد این پیام ها بیشتر و محتوای آن ها مطلوب تر باشد نام تجاری نیز قوی تر خواهد بود. برای این منظور باید نقاط برتر کسب و کار خود را افزایش دهید و منافع مشتری را چندین برابر کنید.

تفاوت برند و برندیگ

برند مقصد و برندیگ نقشه راه است.

برندسازی مستلزم زیر ساخت های بنیادی در عرصه اقتصادی و تولید و دانش است که بدون فراهم شدن این زیر ساخت ها عملا صرف هزینه های زیاد در این مسیر بی فایده است. برند سازی در ایران به دلیل نبود برنامه یکپارچه بازاریابی در شرکت ها و نبود مختصص برندیگ، عملا طراحی لوگو و سربرگ است. این در حالیست که برندهای معروف در سراسر جهان برای ایجاد تصویر ذهنی مناسب در ذهن مخاطب مدت ها زمان می گذراند و در این مسیر‌ علاوه بر پشتکار هزینه‌های هنگفتی پرداخت می کنند. برای تبدیل شدن به یک برند موفق ابتدا باید مسیر مخاطبان و بازار هدف را بخوبی بشناسید، نقاط قوت و ضعف را شناسایی و آنها را در حد توان برطرف کنید سپس به ارزش گذاری محصولاتی که برای ارائه در نظر گرفته اید، بپردازید.

همان طور که پیشتر هم گفته شد از مهم‌ترین عوامل برای موفقیت در کسب و کار داشتن یک برند موفق است. برندسازی می تواند یکی از مهمترین اهداف در تبلیغات مشاغل باشد که از طریق ویژگی‌های ظاهری محصول یا خدمات، احساسی که برند کالای شما در مشتری به وجود می آورد، طریقه‌ی ارائه‌ی محصول، قیمت محصول و تجربه مشتری از برند به وجود آید. از طریق روش‌های زیادی می توان برند خود را از دیگر رقیبان متمایز کرد. در واقع باید بهترین راهبردهای تمایز برند را به طریقی توسعه داد که این کار  تأثیر خوبی روی شخصیت برند، ارزش، شیوه‌ی انجام کارها و ویژگی‌های اصلی برند دارد. به عنوان مثال اگر برند شما به قدر کافی شخصیت ندارد یا توسعه کمی پیدا کرده است، قطعاً سنجش برند یا احیای دوباره آن از طریق تبلیغات گسترده در شبکه های مختلف می‌تواند به شما کمک کند. پس توسعه چهره برند تأثیر خوبی روی کسب و کارتان خواهد داشت. شما باید به شکلی تصمیم بگیرید که تبلیغات مشاغل به محصولات، خدمات یا اهداف خاصی در کسب و کار شما مربوط گردد و این تصمیمات سبب می شود جایگاه برند شما محکم‌تر شود و جذابیت بیشتری برای مشتریانتان به ارمغان آورید.