تریدینگ چیست؟

02 آذر 1398 297 بازدید
تریدینگ چیست؟

تریدینگ چیست؟

تریدینگ عبارتی است که در دنیای بیزینس و مشاغل به وفور به کار میرود که معنای لغوی آن داد و ستد،معامله و خرید وفروش و به طور مختصر و جامع تر معامله گری می‌باشد.تریدینگ اغلب دربازارهای سهام، بورس و بازار طلا کاربرد داشته و مشاغل کوچک کمترین مقدار استفاده از این عبارت را دارد.سوشیال‌تریدینگ یکی ازروش های رو به رشددر بازارهای سهام می باشد. اما نکته قابل توجه اینجاست که در ایران بهره زیادی از این مفهوم و نحوه کسب و کار نمی برند و اطلاعات محدودی نسبت به سوشیال‌تریدینگ دارند.اگر برای شما این سوال پیش آمده است که سوشیال‌تریدینگ چیست و چگونه میتوان آن را روشی از کسب و کار و سودآوری بر شمرده به ادامه مطلب توجه نمایید.(میتوان گفت ، سوشیال تریرینگ نوعی تبلیغات رایگان برای مشاغل است. )

اگر تا کنون از سوشیال‌تریدینگ استفاده ننموده اید  در قدم های اول دچار تردید و نگرانی زیادی خواهید بود که دردنیای تجارت اقدام به هرگونه نوآوری ریسک محسوب میگردد. قطعا به کارگیری سوشیال‌تریدینگ برای اولین بار همراه با دغدغه و  استرس خواهد بود. اما زمانی که از فواید و مزایای شبکه های سوشیال‌تریدینگ اطلاع داشته باشید، تماسل شما به  استفاده ازاین شبکه بیشتر خواهد شد.

سوشیال‌تریدینگ در حقیقت نوعی شبکه اجتماعی شبیه شبکه های اجتماعی معمول می باشد با این تفاوت که در سوشیال‌تریدینگ به جای بارگزاری هرگونه عکس و سلفی و اتفاقات روزمره  نتایجی که از معاملات به دست آمده محتوای شبکه های سوشیال‌تریدینگ خواهد بود.

در شبکه های سوشیال‌تریدینگ کاربران مورد نیازو از طرف دیگر معامله‌گران موفق دیگر را میتوانید دنبال کنید و میتوانید از سبک کاری او و همینطور استراتژی بازاریابی و کاری او به صورت خودکار روی سوشیال‌تریدینگ ذخیره می‌گردد.

در سوشیال‌تریدینگ شما میتوانید اطلاعات و حساب معاملاتی خود را کاملا محرمانه نگه دارید و لزومی به ارائه اطلاعات به سایت یا هرکس دیگری نیست. علاوه بر جنبه محرمانه بودن اطلاعات معاملاتی و شخصی شما میتوانید استراتژی های کسب و کار خود، و یا استراتژی معاملات خود را به صورت خرید و فروش دراختیار دیگران قرار دهید که خود  باعث ایجاد یک درآمد جانبی برای شما خواهد شد.

عضویت در سوشیال‌تریدینگ کار بسیار آسانی است. فرد می‌تواند با عضویت در این شبکه به کپی اطلاعات سودآور در سوشیال‌تریدینگ دیگران پرداخته و یا خودتولید محتوا نمایند و استراتژی های خود را برای کاربران به اشتراک بگذارند.

دیگر کاربرد سوشیال‌تریدینگ فرصت تعاملات فکری و اطلاعاتی با دیگر معامله‌گران است و همچنین بازدید معاملات دیگران در بازارهای رقابتی و معاملاتی  که باعث بالارفتن اطلاعات و همچنین ایجاد قدرت ریسک پذیری در فرد میگردد.

سوشیال‌تریدینگ چگونه کارمیکند؟

ارائه دهندگان سیگنالها و محتوا ها در قبال ارائه سیگنال به دیگران پاداش دریافت میکنند. این پاداش می تواند به صورت ماهانه  درصدی در یافت نماید و یا از سود افرادی که او را دنبال می کنند درصدی دریافت نماید.  در برخی از شبکه های سوشیال‌تریدینگ ارسال سیگنال رایگان هستند و با دنبال کردن یک نفر، هیچ وجهی به جز کارمزد معمول کارگزار پرداخت نمی‌شود.

در سوشیال‌تریدینگ هر عضو موظف است که نتایج معاملات خود را به صورت کاملا واضح فاش کند. ازاین رو شما می توانید با اطمینان کامل به استراتژی های سود آور تکیه کرده و  آنها را انتخاب نمایید و نتایج واقعی آن را خواهید دید.