شناخت برند چیست و چگونه میتوان ان را ساخت ؟

11 مرداد 1399 245 بازدید
شناخت برند چیست و چگونه میتوان ان را ساخت ؟

شناخت برند چیست و چگونه میتوان ان را ساخت ؟

وقتی عامه مردم یک برند را با ویژگی های اصلی و عناصر طراحی خود میشناسند، آن برند از شناخت موثر برند استقبال میکند. این یکی از اهداف مهم کمپین های بازاریابی است. با نوع صحیح شناخت برند، مشتریان دائمی، محصول یک برند خاص را با ساده ترین روش ممکن تشخیص میدهند.

نشانگر های شنیداری یا دیداری مختلفی که در تشخیص برند استفاده میشود:

-آرم ها

-شعارها

-رنگها

-بسته بندی

–غیره

معنی شناخت برند

همه ما با اصطلاح برند آشنا هستیم ، یک برند به معنای هویت یک شرکت است. محصولات شرکت ، ابزار آن و قابلیت اطمینان آن را تعریف میکند.یک شرکت برای ایجاد برند خاص خود ،به سالها زحمت و سخت کوشی نیاز دارد. شناخت برند آن است که مشتری شرکتی را به رسمیت می شناسد.توانایی عمومی در درک یک برند قبل از خرید ، شناسه برند گفته میشود. این موفقیت آمیز است که مردم میتوانند بدون مشاهده برند از یک برند نام ببرند. شناخت برند به معنای فرایند شناسایی برند توسط عموم مردم براساس ویژگی های ان است. برای این منظور ، انواع مختلفی از کمکهای مختلف مانند آرم ، علائم ، شعارها و برچسبها وجود دارد. وقتی آرمها ، رنگها ، شعارها ، بسته بندی های هر شرکت به حدی برسد که افراد نام ان را به یاد بیاورند، این برند با موفقیت رسیده است. هنگامی که مردم میتوانند فقط با دانستن دسته بندی محصول ، به برند فکر کنند ، این امر به عنوان فراخوان برند شناخته میشود و معمولا با شناختن برند جفت میشود. فراخوان برند تمایل به ایجاد ارتباط قوی تر با یک برند نسبت به شناخت برند دارد. فراخوان برند همچنین به عنوان فراخوان بی طرف یا فراخوان خود جوش خوانده میشود. برای ایجاد شناخت مناسب برند در بین مردم ، شرکت باید روی جلوه های بصری خود کار کند. تبلیغات (تبلیغات رایگان و غیر رایگان) یکی از واسطه ها برای دستیابی برند به مخاطبان آشنا است. هنگامی که عموم (ترجیحا مشتریهای هدف ) یک تصویری را مشاهده میکنند یا صدا را گوش میدهند ، برند شما را به یاد میاورند. برای تصاویر، میتوانید به یک تبلیغات ، ارم و خط برچسب بروید. در ضمن برای صدا ، از اهنگ تم یا صدای مرتبط برند استفاده کنید .نکات اساسی برای تقویت شناخت برند شما همیشه میخواهید که شرکت شما مشتریان زیادی جذب کند؛ هدف نهایی شما این است که مردم هر زمان که تصمیم به خرید داشته باشند ، برند شما را ترجیح میدهند. بنابراین ، شما باید روی معیارهای خاصی کار کنید که از طریق انها شناخت برند را به دست آورید.

1)بارها و بارها از تبلیغات استفاده کنید.

تبلیغات تلوزیونی تاثیر ماندگاری در بینندگان دارد. اگر این تبلیغات در فواصل کمتری نشان داده شود ، ذهن فرد را به خود جلب میکند و باعث میشود محصول را خریداری کند. همچنین استفاده از جلوه های بصری به شما کمک میکند تا تبلیغ موجود در حافظه تصویری افراد ماندگار شود. میتوانید زنگها و برچسب های جذاب همراه اعلانی وجود داشته باشید که در کنار بینندگان بماند. همه این عملگرها باعث میشود تا بینندگان از برند استفاده کنند ، ان را بشناسند و محصولات ان را خریداری کنند.

2)داستانی را تدوین کنید که صمیمانه و پیوند دهنده باشد.

همیشه هسته عاطفی فعال در هر فرد وجود دارد. میتوان از ان به شیوه ای سودمند استفاده کرد. اگر چه نباید با احساسات عمومی بازی کرد، اما با یک داستان دلچسب میتوان انها را بیدار کرد. بنابراین هدف اصلی  تجارت خود را به انها نشان دهید . این شرکت میتواند داستان واقعی و در عین حال حساس از استقرار و مبارزات خود بسازد. این به قلب خوانندگان ضربه میزند وباعث میشود براساس ان داستان ،برند بشناسند. داستان میتواند از بنیانگذار یا درباره فرهنگ کارکند در شرکت باشد. این میتواند الهام بخش از محصول باشد یا اتفاقاتی را که در مسیر تولید محصول افتاده است را به اشتراک بگذارد. با این کار، مردم بیشتر ارتباط برقرار میکنند. و حتی بهتر به شما اعتماد خواهند کرد.

3)ارزش ارائه دهید ؛انها همیشه انتظار بیشتری دارند برای شناخت بهتر برند، ارزش مداوم را به عموم هدف خود ارائه دهید. شما همیشه باید چنین ارزشهایی را در اختیار عموم خود قرار دهید که باعث میشود در این صورت برند همیشه . در مورد وبینارها بگویید ، از طریق ارتباط تلفنی به انها پیشنهاد دهید . سرانجام باعث احترام شما خواهد شد.

4)از جلوه های دیداری یا صوتی استفاده کنید.

 هنگامی که شما یک آرم یا یک آهنگ تم را انتخاب میکنید ، همیشه از ان در هر محصول استفاده کنید. تغییر ندهید.این یک راه نهایی برای شناخت شرکت شما توسط تصاویر یا صدای زنگ است. حتی در بلاگهای خود که از انها برای تبلیغ برند خود استفاده میکنید از همان عکس یا خط برچسب خط استفاده کنید.

5)به طور نامرتب نکات مفیدی را برای مصرف کنندگان خود ارسال کنید.

همیشه با مشتران خود در تماس باشید. این باعث میشود انها بیش از زمان دیگری به برند شما اهمیت دهند. هر وقت نکاتی را درمورد تجارت به انها ارسال میکنید ، به بیشتر شما اعتماد خواهند کرد. بنابراین همیشه در ارتباط باشید.

6)از وبلاگها برای بهینه سازی میزان دسترسی خود استفاده کنید.

بله ، وبلاگها میتوانند به برند شما کمک کنند تا بهتر شناخته شود. با نوشتن و به روزرسانی وبلاگهای خود میتوانید به طور مداوم انها را آگاه سازید ، اموزش دهید و همچنین انهارا سرگرم کنید .این یک راه بهتر برای اطلاع انها از برند شما است.

7)برای بهینه سازی دسترسی از بازاریابی رسانه های اجتماعی استفاده کنید.

این روزها رسانه های اجتماعی پر طرفدار هستند.کمترین تعداد افرادی که به رسانه های اجتماعی دسترسی ندارند کمتر است. تقریبا همه جامعه با شبکه های اجتماعی درگیر هستند. از شبکه های اجتماعی  اینستاگرام یکی از شبکه های پرطرفدار است.محصولات و برند به طور یکسان از این طریق تبلیغات خود را معرفی میکنند.

8)برای بهینه سازی حضور خود ، کمپین ها اجرا کنید. برخی از شرکتها یک کمپین را به نام برند آغاز میکنند. این یک مرحله مهم در هنگام شناخت برند است. این کمپین ها میتوانند کمپین های خدمات اجتماعی یا کمپین های آگاهی بخشی باشند.آگاهی را گسترش میدهد.