مزایا و معایب تبلیغات در گوگل ادز

12 بهمن 1399 429 بازدید
مزایا و معایب تبلیغات در گوگل ادز

مزایا و معایب تبلیغات در گوگل ادز

کارشناسان دیجیتال مارکتینگ تبلیغ در گوگل ادز را بهترین و اثرگذارترین شیوه تبلیغاتی می دانند. داده های آماری نشان می دهد که 96 درصد برندها با اطمینان از گوگل ادز استفاده می کنند و 79 درصدبازاریابان تبلیغات در گوگل ادز را کاملا پر بازده می دانند و به آن معتقدند هم چنین شما اگر در این روش، اصولی و هدفمند پیش بروید 100 درصد بازگشت سرمایه را خواهید داشت.

اگر در مورد گوگل ادز اطلاعاتی ندارید میتوانید به مقاله ای گوگل ادز چیست مراجعه کنید و اطلاعات کافی و مفید به دست آورید و سپس ادامه مقاله را مطالعه نمایید.

مزایای تبلیغ در گوگل ادز

نمایش کلمه کلیدی در صفحه اول

با استفاده از تبلیغات در گوگل ادز می توان با کلمه کلیدی دلخواه خود در کمترین زمان در صفحه نخست گوگل قرار بگیرید و نیازی به سئو سایت نیست. البته ما منکر این قضیه نمی شویم که سئو یا بهینه سازی موتورهای جستجو در قابت با گوگل ادز تاثیر بیشتری دارد.

رتبه کلملت کلیدی در صفحه اول گوگل

 

نمایش تبلیغات بر اساس کلید واژه

نشان دادن آگهی براساس کلید واژه مرتبط با محصول یا خدمات شما، منجر به دیده شدن آن توسط مشتریان می شود. امروزه صاحبان کسب و کار با کمک تبیلغات کلیکی نام تجاری (برند) خود را به دیگران معرفی می کتتد بنابراین شما نیز می توانید با انتخاب کلید واژه مناسب به کاربرانی که کلمه هایی مرتبط با برند و یا محصولات شما را جستجو می کنند نشان داده شوید حتی اگر بر روی محصول شما کلیک نکنند، نام برند شما را در ذهن خواهند داشت و ممکن است در زمانی دیگر به سراغ محصول شما بروند.

نمایش دادن آگهی براساس کید وازه ها

 

تعیین و تنظیم عوامل متعدد

امکان تبلیغ در ساعات شبانه روز در اختیار شماست

با مدیریت پنل پیشرفته ای که گوگل ادز در اختیار شما قرار می دهد می توان به دسترسی های متنوع دست پیدا کرد به طور مثال شما می توانید از ساعات پر بازدید تبلیغات در گوگل اطلاع پیدا کنید و تبلیغات خود را براساس آن اجرا کنید.  

پنل پیشترفته گوگل ادز

 

امکان نمایش دادن تبلیغ در یک محدوده جغرافیایی

اگر می خواهید تبلیغات محصول یا خدمات شما فقط در محدوه جغرافیایی خاصی دیده شود با استفاده این پنل می توانید مکان جغرافیای مورد نظر خود را انتخاب کنید و تبلیغات خود را در محدوده موردنظر انجام دهید.

امکان مدیریت بودجه تبلیغات

یکی دیگر از امکانات این پنل کاربری، تعیین بودجه روزانه شماست. شما ابتدا مبلغی را برای تبلیغات روزانه در نظر می گیرید و براساس این مبلغ، گوگل میزان نمایش تبلیغ را در روز را برای شما مشخص می کند و در صورت رسیدن به سقف مبلغ، بودجه تبلیغات نیز متوقف می شود و در روز بعد دوباره از سر گرفته خواهد شد. چنانچه در روز همه بودجه مصرف نشود مبلغ در حساب شما ذخیره خواهد شد.

امکانات پنل کاربری گوگل ادز

ارائه گزارشات آماری و تحلیل لحظه ای

از آنجایی که گوگل یک شرکت منظم و بسیار مدرن است پس به خوبی می تواند آمارهای لحظه ای دقیق به شما بدهد و شما در هر ساعت از شبانه روز می توانید یک فایل اکسل با نموار روند رشد کلیک ها، هزینه های گوگل، چه مبلغی از بودجه شما کسر شده، بازخورد کلمات کلیدی و هزران داده اماری دیگر را مشاهده کنید.

 هنگام راه اندازی گوگل ادز به این نکته توجه داشته باشید که حتما سایت شما برای کاربر بهینه شده باشد تا به ازای هر کلیک بتوانید کاربر را به داخل قیف فروش ببرید زیرا تنها در این صورت می توانید هزینه ای که شما برای تبلیغات در گوگل ادز کرده اید را به صورت سرمایه بگردانید.

معایب تبلیغ در گوگل ادز

گران بودن خدمات تبلیغ در گوگل

ادز تبلیغ کردن در گوگل ادز با قیمت دلار رابطه مستقیمی دارد و از آنجایی که هزینه خدمات شرکت های خارجی وابسته به دلار است و شما باید عین مبلغ را آن هم به دلار به حساب گوگل واریز کنید در نتیجه با نوسان ارز، قیمت ها نیز افرایش می یابد.

هزینه بالای تبلیغات در گوگل ادز

 

عدم توجه به سئو

درست است با تبلغات گوگل ادز خیلی سریع می توان به صفحه اول گوگل راه پیدا کرد و کلیک خور بالایی پیدا کرد اما این روال تنها در صورتی ادامه پیدا می کند که شما به صورت دائم پنل خود را شارژ کنید و هنگامی که هزینه تبلیغات خود را قطع کردید رتبه شما به شدت نزول پیدا خواهد کرد و ممکن است حتی در هیچ یک از صفحات گوگل پیدا نشود. اما با سئو کردن سایت توسط یک متخصص سئو و با یک هزینه نه چندان زیاد می توان رتبه کلمات کلیدی را در بازه زمانی  3 تا 6 ماه به صفحات برتر رساند و نگرانی بایت از دست دادن رتبه نداشت.

تبلیغات گوگل ادز و سئو

 

توصیه کارشناسان سئو و دیجیتال مارکتینگ این است که بهتر است تبلیغات محصول یا خدمات خود را همزمان در گوگل ادز و سئو شروع کنید این کار باعث می شود که هر زمان که تبلیغات گوگل ادز را قطع کردید رتبه شما نزول پیدا نکند.

امکان فیلتر شدن گوگل ادز

در سال های قبل گوگل ادز فیلتر شد و در سال های پیش رو نیز امکان این موضوع وجود دارد پس بهترین کار سئو کردن سایت توسط متخصصان این کار می باشد.