ویدئو مارکتینگ چیست؟

06 مهر 1398 259 بازدید
ویدئو مارکتینگ چیست؟

در دنیای تجارت اینترنتی و دیجیتال مارکتینگ بیشترین بازدید در تبلیغات تصویری(این تبلیغات میتواند تبلیغات رایگان باشد.) مناسب خواهد بود. در این میان بسیاری از افراد ویدئو مارکتینگ را لازمه معرفی برند، خدمات و محصولات خود می‌دانند. برای ارائه یک ویدئو مارکتینگ قوی باید بدانیم که این نوع مارکتینگ چیست و چگونه می تواند اثر بهتری را در جامعه مخاطب هدف داشته باشد.

 

ویدئو مارکتینگ چیست؟

یکی از شاخه های دیجیتال مارکتینگ، بازاریابی ویدیویی است. این شاخه از بازاریابی شامل تعریف پیچیده ای نیست بلکه همانطور که از نام آن مشخص است به نوعی از بازاریابی گفته می شود که در جریان آن از فیلم به عنوان ابزار تبلیغاتی استفاده می گردد. در بازاریابی ویدئویی صاحب برند با ساخت یک فیلم چند دقیقه ای به معرفی محصولات یا خدمات برند خود می پردازد.

در میان آمارهای انجام شده در بازاریابی و مارکتینگ ارزش قرار دادن یک عکس را به اندازه 1000کلمه دانسته اند. حال آنکه ارزش قرار دادن یک فیلم چند دقیقه ای از محصولات و خدمات یک برند میتواند برابر8/1 میلیون کلمه باشد. در آمار بدست آمده 47% از ترافیک مصرفی در سال 2017جهت دانلود فیلم ها استفاده شده است و این نشان می دهد که هر برند و کسب و کار برای ارائه تبلیغات خود باید از نوعی استراتژی در این بازاریابی نیز استفاده نماید.

ویدئو مارکتینگ میتواند درموارد مختلفی استفاده گردد همچون ارتباط با مشتری، تبلبغ برند، و خدمات محصولات برند، آموزش و یا محتویات سرگرم کننده. آمار نشان دهنده استفاده بالای جامعه مخاطب از ویدیوهای آنلاین است بنابراین استراتژی تبلیغات در کسب‌و کار جهت ویدئو مارکتینگ می تواند تاثیر بسیار زیادی در جذب مخاطبان برند داشته باشد.

 

در ساخت یک فیلم در ویدئو مارکتینگ چه اهدافی دنبال می شود؟

معرفی کسب و کار نقاط ضعف و قدرت کسب و کار معرفی کسب و کار و نحوه استفاده از آن اطلاع رسانی از بهره بردن از یک خدمات در کسب و کار راههای تعمیر یک محصول و ارائه خدمات پس از فروش آموزش مباحث استفاده ازخدمات یا محصولات معرفی گروه های مختلف و صاحبان ارائه خدمت

 

روش اجرای ویدئو مارکتینگ

بازاریاب ها اغلب با اکراه به طرف ویدئو مارکتینگ می روند ویکی از دلایل آن را نداشتن مهارت در زمینه ساخت یک فیلم درخور و البته هزینه بالای آن می توان نام برد. برای موفقیت در این کار دو راه وجود دارد 1) آموزش ساخت فیلم 2) استفاده از شرکت های تولید کننده فیلم تبلیغاتی

 

اگر تمایل به استفاده از شرکت های تولید فیلم دارید که کارتون بسیار ساده خواهد بود اما اگرخود شما تمایل به ساخت فیلم دارید بهتراست نحوه ساخت را یاد بگیرید.

پس از ساخت فیلم نوبت به اشتراک گذاری آن میرسد... شناسایی شبکه های پر بازدید و مناسب بارگزاری فیلم همچون آپارت، شبکه ما، یوتیوپ و غیره را شناسایی نموده و ویدیو را در آن بارگزاری کنید. ضمنا اگر فروشگاه اینترنتی برای کسب و کار خود دارید از ویدئو در فروشگاه خود به اشتراک بگذارید. روش دیگر دردیده شدن و ویدئو مارکتینگ استفاده از شبکه های مجازی است.. شبکه هایی همچون توییتر، فیسبوک، اینستاگرام و دیگر شبکه های پر بازده

می باشد که می توان ویدئو ها را در این شبکه ها به اشتراک گذاشت.