چگونگی موفقیت کسب و کار در سوشیال مدیا

08 مهر 1399 298 بازدید
چگونگی موفقیت کسب و کار در سوشیال مدیا

چگونگی موفقیت کسب و کار در سوشیال مدیا 

در مقاله قبلی تعریفی از سوشیال مدیا برای شما ارائه کردیم. در این مقاله قصد داریم تاکتیک های مهم 3 تا از شبکه های اجتماعی پر بازدید مانند اینستاگرام، توئیتر و فیس بوک را که بیشترین تعداد کاربر را دارند برای شما شرح دهیم. موفق شدن در سوشیال مدیا نیاز به آموزش ترفندهایی است که شما با یادگیری آن ها می توانید رونق خوبی به کسب و کارتان دهید. همانطور که می دانید افراد زیادی در سر تا سر دنیا از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند خب این یک خبر خوب برای کسانی است که کسب و کار تازه ای را راه اندازی کرده اند زیرا بدین وسیله می توانند به راحتی و با انجام دادن یکسری ترفندها کسب و کار خود را به همه معرفی کنند و در آخر به درآمد برسند. 

در ابتدای راه شما باید از میکرو کانتنت Micro Content برای همه شبکه های اجتماعی استفاده کنید تعریف ما از Micro Content در این مقاله این است که زمانی که شما می خواهید در یک شبکه اجتماعی تولید محتوا برای محصول خود انجام دهید باید به شیوه ای عمل کنید که کاربر را با محتوای خود درگیر کنید. چگونه؟ شما نباید کاربر را سریع به سایت اصلی خود هدایت کنید اجازه دهید که فرد در همان شبکه اجتماعی باقی بماند و پست شما را برای دیگران به اشتراک بگذارد. ابتدا برای این کار نیاز به یک محتوای جذاب برای محصولتان دارید و مرحله بعد ساخت یک ویدئو جذاب برای آن می باشد. تمام این کارها باعث می شود که کاربر پست را نادیده نگیرد و آن را به اشتراک بگذارد.

نکته:

اگر ویدئو شما بازدید نخورد نگران نباشید، دوباره آن را به اشتراک بگذارید زیرا این کار باعث می شود افرادی که آن را مشاهده نکرده اند از آن بازدید کنند.

بهتر است که از ویدئو های خود فایل GIF بسازید و همیشه قبل از کامنت گذاشتن Reply را لایک کنید.

حواستان به شبکه های اجتماعی جدید باشد و به محض پیدا کردن آن ها را امتحان کنید.

1-اینستاگرام Instagram

انتخاب نام کاربری مناسب

انتخاب نام کاربری در اینستاگرام خیلی مهم است. شما اگر می خواهید در سرچ ها تنها نام کاربریتان یافت شود (کارت ویزیت) باید آن را با برندتان یکی کنید اما اگر در حوزه خاصی فعالیت می کنید (دیجیتال مارکتینگ) باید نام کاربریتان مربوط به این حوزه باشد(دیجیتال مارکتینگ- کارت ویزیت)

تعداد پست روزانه

در روز 3 الی 4 بار محتوای خوب و کاربردی تولید کنید و آن را داخل پیج خود بگذارید زیرا این کار باعث بهتر دیده شدن شما می شود.

هشتگ

تعداد هشتگی که در یک پست می توانیم از آن استفاده کنیم 3 عدد است. بعضی از افراد مختصص در این حوزه اعتقاد دارند که استفاده کردن از تعداد زیادی هشتگ باعث می شود که پیج شما اسپم شناخته شود و این به ضرر شماست. پس بهتر است با احتیاط این کار را انجام دهید. شما اگر پیج هایی که فالوورهای میلیونی دارند را مشاهده و بررسی کنید خواهید دید که تعداد هشتگ های آن ها به تعداد انگشتان دست هم نمی رسد اما چون کسب و کار ما هنوز کوچک است می توانیم از حداکثر 30 هشتگ استفاده کنیم. برای اینکه هشتگ ها اسپم شناخته نشوند بهتر است که آن ها را در کامنت اول قرار دهیم.

نکته:

هرگز از هشتگ های طولانی استفاده نکنیم.

استفاده ویدئو مارکتینگ

از ویدئو مارکتینگ استفاده کنید. یعنی چی؟ یعنی از ویدئوهای بیشتر و در فرم های مختلف (بومرنگ) استفاده کنید، نباید همه ویدئو ها فرم ثابتی داشته باشد این کار به کاربر ثابت میکند که پیج شما زنده است.( برای این کار باید خلاقیت به خرج دهید).

 

 

استفاده از متن در ویدئو

بهتر است از متن یا زیر نویس در ویدئوهای خود استفاده کنید. مطمعننا برای خود شما هم اتفاق افتاده است زمانی که اینستاگرام خود را چک می کنید یک ویدئو توجه شما را به خود جلب می کند ولی چون در جایی هستید که نمی شود ویدئو را با صدا پخش کرد و یا اینکه هندزفری به دنبال ندارید خیلی راحت از آن صرفه نظر می کنید . حالا فرض کنید که ویدئوی مورد نظر  شما زیرنویس داشته باشد مشاهده خواهید کرد که چقدر کار راحت تر است. برای این کار هم از نرم افزار های گوناگونی مانند: Brosoft, Video Converter HandBrake, Videopad Vide Editor و ... می توان استفاده کرد.

استفاده از کپشن مناسب برای ویدئو

بر طبق قوانین اینستاگرام ویدئو هایی که زمان آن ها بیش از یک دقیقه است باید در IGTV یا به صورت اسلایدی بارگذاری شوند و ممکن است افرادی به دلیل زمان بالای فیلم از دیدن آن صرف نظر کنند و بدون لایک کردن از آن به راحتی عبور کنند. به همین دلیل بهتر است که برای این نوع فیلم ها کپشنی کوتاه و کامل در نظر بگیریم که کاربر را تشویق به دیدن ادامه فیلم کند.

استفاده پست های ورقه ای

چندعکس را در قالب یک پست منتشر کنید. این کار برای فروشگاه ها بسیار مناسب است زیرا کاربر با ورق زدن عکس ها می تواند محصولات مختلف را مشاهده کند. حتی می توان به صورت داستانی محصول و خدمات خود را ارائه کرد.نکته: تنها در صورتی می توانید ازمزایای ابزارهای دیجیتال مارکتینگ بهره ببرید که هر چه زوتر با ابزارهای جدید در این حوزه آشنا شوید.

استفاده از استوری

یکی از قابلیت های خوب اینستاگرام استوری می باشد. اگر می خواهید دیده شوید شما باید 5 الی 10 بار در روز از این قابلیت استفاده کنید. شاید برایتان این سوال به وجود بیاید که از چه چیزهایی استوری تهیه کنیم؟ پاسخ آن خیلی راحت است شما می توانید از محتواهایی که قبلا گذاشته اید و لایک کمتری خورده اند و یا از کمپین های دیگر و یا سایت های مرتبط با کارتان، استفاده کنید. 

منشن کنید

منش کردن افراد باعث می شود که افراد بیشتری استورهای شما رو ببینند. می توانید دوستان، همکاران و هم دانشگاه های خود را منشن کنید حتی می توانید خودتان را منشن کنید چرا که این کار باعث می شود افراد از این طریق وارد پروفایل شما شوند و  Bio شما را مشاهده کنند.

تبلیغ کنید

از طریق اینفلوئنسرهای اینستاگرام و پرداخت مبلغی پول به آن ها می توانید این کار را انجام دهید. یکبار انجام دادن آن فایده ای ندارد باید حداقل 5 بار برای یک ماه با افراد مختلف این کار را تست کنید تا به نتیجه خوبی برسید.

 

ادامه دارد...