چگونگی موفقیت کسب و کار در سوشیال مدیا 2

14 مهر 1399 298 بازدید
چگونگی موفقیت کسب و کار در سوشیال مدیا 2

چگونگی موفقیت کسب و کار در سوشیال مدیا 2

این مقاله در دو قسمت برای شما خوانندگان عزیز به رشته تحریر در آمده است. سه تا از سوشیال مدیاهای پرکاربرد که شما می توانید به آسانی تبلیغات مشاغل خود را به صورت رایگان انجام دهید. عبارتند از اینستاگرام، توئیتر و فیسبوک. در مقاله قبلی در مورد چگونگی موفقیت کسب و کار و ترفندهای آن در اینستاگرام برایتان توضیح داده ایم و در ادامه به شبکه های اجتماعی توئیتر و فیس بوک میپردازیم.

توئیتر

توئیتر نام یک شبکه اجتماعی است که در داخل  ایران با استفاده از فیلترشکن باید به آن وصل شد. یک شبکه فوق العاده به روز است و  هر خبری که در تلگرام، اینستاگرام و.... منتشر می شود ابتدا در توئیتر نشر پیدا کرده است.

برخی از امکانات توئیتر عبارتند از:

مطلع شدن از آخرین اخبار و رویدادهای جهان

ارتباط برقرار کردن با افراد هم فکر و هم سلیقه

تعامل و گفتگو در مورد حوزه کاری با افراد متخصص آن

تمام این مزایا به اضافه چند ترفند ساده که آموزش میدهیم به شما در معرفی برند خود در توئیتر کمک می کند. در زمان لینک کردن از تصاویر، ویدئو و Gifاستفاده کنید.

در Reply کردن از ویدئو استفاده کنید. ویدئویی هایی مانند ممنون از ریتویتتون و...

استفاده از هشتگ های مخصوص و دعوت کردن از افراد مهم برای پاسخگویی به سوالاتتون

استفاده از توئیت های مرتبط و خوب با حوزه کاریتان. شما می توانید یکی از این توئیت ها را در پروفایل خود پین کنید چرا که این کار باعث می شود کاربر پروفایل شما را مشاهده کند.

شما می توانید با استفاده از سرویس Giphy گیف مرتبط با برند خود بسازید. برای این کار تنها باید نام برند خود را در Giphy جستجو کنید و گیف مورد نظر را بسازید.

همدردی با مردم. شاید این تیتر برایتان گمراه کننده باشد و یا اینکه با خود فکر کنید چه ربطی به ترفند سوشیال مدیا دارد؟ با استفاده از یک مثال برایتان کامل توضیح میدهیم. ممکن است فردی در یک توئیت بیان کرده است که تلفن همراهش را گم کرده است. شما می توانید همدردی و اظهار تاسف خود را با او در میان بگذارید با این کار با پیام های او درگیر می شوید و حتی می توانید کم کم او را تبدیل به مشتری کنید.

استفاده از قابلیت سرچ Advance در توئیتر. این یک قابلیت عالی است چرا که با استفاده از این قابلیت می توانید افراد و مشتریان دور و بر خود را پیدا کنید.

از توئیتر به عنوان پرومتر محتوای خود استفاده کنید یعنی چه؟ ابتدا  لازم است یک تعریف کوتاه از پرومتر برای شما شرح دهیم. پرومتر به فردی گفته می شود که به شناساندن و معرفی یک محصول یا برند می پردازند پس جمله " از توئیتر به عنوان پروموتر محتوای خود استفاده کنید" یعنی اینکه با استفاده از توئیتر برند خود را به دیگران معرفی کنید.

تعداد پست های روزانه در توئیتر. روزانه در توئیتر فعالیت کنید و از هشتگ هایی مانندآفرها، روزهای هفته و انگیزشی استفاده کنید. استفاده از توئیت های زیاد در توئیتر باعث می شود که شما بیشتر دیده شوید. 

سوشیال مدیا

فیس بوک

عده ای معتقدند فیس بوک با 1.3 میلیارد مشترک خود می توانست دومین کشور پرجمعیت جهان شود. این شرکت در سال 2014 تشکیل شد و در حال حاظر زیر مجموعه بزرگی های بزرگی مانند اینستاگرام، واتس اپ،  Oculus VR و Private Core را در خود جای داده است. 890 میلیون نفر در روز از فیس بوک دیدن می کنند. این یعنی شما به راحتی می توانید برند خود را به دیگران معرفی کنید. با به کار گیری ترفندهای زیر می توانید معرفی و فروش خوبی برای محصول خود داشته باشید.

اگر میخواهید در فیس بوک تبلیغ کنید باید ویدئو های با زمان طولانی بسازید زیرا که فیس بوک تبلیغات خود را نیز وسط ویدئوهای شما قرار می دهد پس بهتر است زمان ویدئوهای شما بیشتر از 5 دقیقه باشد.

در گروه های مربوط به محصول و یا برند خود عضو شوید و فعالیت داشته باشید مثلا در کارهای گروهی آن ها شرکت کنید.

سه بار در روز پست ارسال کنید صبح، ظهر و شب

پست های شما باید به گونه ای باشد که مخاطب را درگیر کند به عنوان مثال می توانید یک پرسش و پاسخ ایجاد کنید یا اینکه یک مسابقه جذاب برگزار کنید. هدف از این کارها این است که به محض اینکه شما پست گذاشتید مخاطب آن را لایک کند و کامنت بگذارد.

برای Description های خود از متن های خلاصه شده ای استفاده کنید که همزمان هم پیام شما را به خوبی به مخاطب برساند.

اگر برای محصول خود آفر گذاشتید آن را مخفی نکنید. بهتر است آن را طوری قرار دهید که در دید کاربر باشد.

کامنت های مخاطبان و افراد دیگر را لایک کنید

از ایمیل های خود و مخاطبین خود در فیس بوک لیستی بسازید و با آن ها در ارتباط باشید.

سرویس پیکسل فیسبوک را نصب و راه اندازی کنید. این سیستم به شما  در شمارش ، افزایش و جذب مخاطب در کمپین های تبلیغاتی کمک می کند.. با استفاده از این کد می‌توانید عملکرد کاربران از طریق دیوایس های مختلف را ارزیابی کنید و از نتایج آن برای تشکیل کمپین‌های مؤثرتر در آینده استفاده نمایید.

از امکان Live Stream فیسبوک استفاده کنید. شما می توانید تبلیغات و رویدادهای خود را به صورت live اجرا کنید.

از کاربران بخواهید که تبلیغات و پست های شما را به اشتراک بگذارند.

فیس بوک

سخن آخر

بعد از مطالعه کردن دو قسمت مقاله (چگونگی موفقیت کسب و کار در سوشیال مدیا) ، به این نکته پی میبرید که سوشیال اگر خسته کننده باشد شما قطعا بازخورد منفی از آن می گیرید.