گوگل ادز چیست؟

01 بهمن 1399 336 بازدید
گوگل ادز چیست؟

گوگل ادز چیست؟

گوگل ادز که قبلا گوگل ادوردز نام داشت یک سیستم تبلیغاتی در شرکت گوگل است که تبلیغ کنندگان در آن بوسیله سایت ها و ابزارهای گوگل تبلیغات کسب و کار خود را به دید مشتریان می رسانند. به عبارت کلی گوگل ادز یک سیستم تبلیغات کلیلکی است که در آن هزینه هر کلیک توسط تبلیغ کننده تعیین می شود. برای تبلیغ در گوگل ادز و گوگل ادوردز فرد یا شرکتی که می خواهد تبلیغ کند ابتدا باید کلمات کلیدی مورد نظر خود را در گوگل ادوردز وارد کند تا در سریع‌ترین زمان ممکن تبلیغاتش برای کسانی که این عبارت را جستجو می کنند نمایش داده شود. تبلیغ شما بسته به هزینه ای که برای آن صرف می کنید در ابتدای صفحه یا انتهای صفحه نمایش داده می شود.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

  • چرایی تبلیغ در گوگل ادز
  • چگونگی تبلیغ در گوگل ادز
  • هزینه تبلیغ در گوگل ادز
  • تبلیغات گوگل ادز به چه کسانی نمایش داده می شود؟
  • تبلیغات گوگل ادز در چه رسانه هایی نمایش داده می شود؟
  • چگونگی نمایش دادن تبلیغات گوگل ادز در نتایج جستجو گوگل

چرا باید در گوگل ادز تبلیغ کنیم؟

گوگل یکی از بهترین موتورهای جستجو در جهان است که کاربران زیادی نیز دارد. طبق آمار جهانی 3/2 میلیون جستجو از طریق این مرورگر انجام می شود. کاربری که در گوگل یک کلمه را سرچ می کند حتما به دنبال اطلاعات درباره آن کلمه می باشد و نمایش تبلیغات شما در این لحظه می تواند ترافیک خوب و هدفمندی برای سایت شما ایجاد کند در نتیجه موجب درآمد برای شما شود. اما این کار به این راحتی انجام نمی شود زیرا بیشتر مواقع کاربر به روی کلماتی که رتبه خوبی در صفحات گوگل دارند کلیک می کند و شما برای کسب جایگاه مناسب در گوگل دو راه پیش رویتان است؛ سئو و گوگل ادز یا ادوردز.

اگر شما بخواهید از طریق سئو به صفحات اول گوگل برسید باید یک پروسه زمان بری را طی کنید و صبر داشته باشید زیرا در بهترین حالت بعد از سه ماه از سئو سایت، نتیجه را خواهید دید. اما در مقابل با تبلیغات در گوگل ادز و پرداخت هزینه به ازای هر کلیک، به سرعت در صفحات اول گوگل قرار خواهید گرفت.

چرا باید در گوگل ادز تبلیغ کنیم؟

 

چگونه می توان در گوگل ادز تبلیغ کرد؟

تبلیغ در گوگل ادز یا گوگل ادوردز را به دو روش می توان انجام داد.

روش اول: بعد از اینکه آموزش گوگل ادز را دیدید خودتان این کار را انجام دهید و با کمک آموزش هایی که مشاهده کردید خودتان به تبلیغ بپردازید. با توجه به اینکه برای این تبلیغات هزینه باید صرف شود، ما این کار را پیشنهاد نمی کنیم.

روش دوم: با توجه به اینکه سیستم گوگل ادز یک سیستم پیچیده است و صرفا با آموزش نمی توان به هدف نهایی رسید و نیاز به تجربه هم دارد. بنابراین بهتر است این کار را به آژانس های مجری تبلیغات در گوگل بسپارید و سپس منتظر نتایج شگفت انگیز باشید.

چگونگی تبلیغ در گوگل ادز

هزینه تبلیغات در گوگل ادوردز چقدر است؟

ساخت اکانت گوگل ادز هزینه ای ندارد و کاملا رایگان است و تنها هزینه ای که باید پرداخت کنید هزینه کلیک بر روی تبلیغات است، هر چه بیشتر برای هر کلیک هزینه کنید تبلیغات شما بیشتر در نتایج جستجو نمایش داده می‌شود. لازم است این را بدانید که شما تنها شرکت یا فردی نیستید که از طریق گوگل ادز محصولات خود را تبلیغ می کند، شرکت های رقیب نیز در این موتور جستجو حاظر هستند و با تمام قوای خود مشغول به تبلیغ هستند در نتیجه اگر در یک صنعت رقابتی باشید گوگل ادز برایتان هزینه نسبت زیادی در بر خواهد داشت.

اگر کمپین های ادز به درستی هدف گذاری شده باشد و نیز یک پیشنهاد cpc مناسب داشته باشید به سود شما خواهد بود چرا که می تواند تبلیغات متمرکز را به مخاطبین هدف خود نمایش دهد و نرخ بازگشت سرمایه roi خوبی را برای شما بوجود آورد اما اگر کمپین ها هدف گذاری نشده باشند هزینه نسبتا بالایی صرفا کلیک می شود و هرگز تبدیل به لید نمی شوند پس در این مورد باید دقت کنید تا کمپین هایی بسازید که به طور خاص افراد مناسبی را هدف قرار دهند و جذب کنند.

هزینه تبلیغ در گوگل ادورز

تبلیغات گوگل ادز به چه کسانی نمایش داده می شود؟

برای تبلیغات هدفمند در گوگل ادوردز یا گوگل ادز شما می توانید براساس معبارهایی مانند رده سنی، علایق، مکان، جنسیت، دستگاه مورد استفاده (موبایل، کامپیوتر، تبلت یا گوشی) و ... مخاطبان هدف خود را انتخاب کنید تا کلیک هدفمند بیشتری روی محصول شما انجام شود.

تبلیغات گوگل ادز به چه کسانی نمایش داده می شود

تبلیغات گوگل ادز در چه رسانه هایی نمایش داده می شود؟

امکان نمایش تبلیغات گوگل ادز از طریق روش های زیر وجود دارد:

سایت های جستجوی گوگل مانند موتور جستجوی گوگل، گوگل پلی، گوگل شاپینگ و نقشه گوگل

سایت های همکار گوگل

تبلیغات گوگل ادز چگونه در نتایج جستجو نشان داده می شود؟

در تصویر زیر سایت هایی که بوسیله گوگل ادز به رتبه های برتر رسیده اند را مشاهده می کنید عباراتی که در کنار آن ها حروف ad به انگلیسی و (آگهی) به فارسی نوشته شده اند یعنی از طریق گوگل ادز یا گوگل ادوردز بالا آمده اند.