10 تکنیک برتر بازاریابی

13 مرداد 1398 249 بازدید
10 تکنیک برتر بازاریابی

10 تکنیک برتر بازاری

بررسی تکنیک های بازاریابی در راستای پیشبرد اهداف مشاغل است. کارت ویزیت نیز میتواند نوعی استراتژی بازاریابی باشد. 

در سراسر جهان شرکت ها در آغاز سال برای خود بودجه ای را برای تدوین و اجرای استراتژی بازاریابی  اختصاص می دهند.

شرکت های بزرگ و دارای برند اغلب به کوچکترین تغییرات بازار توجه نموده و بر اساس آن استراتژی همسو با نیاز بازار برای خود تبیین نموده و خود را با شرایط اقتصادی هماهنگ می کنند. اما یکسری اصول و قواعد وجود دارند که به کارگیری آنها باعث دریافت بهترین بازخورد برای شرکت ها و کسب و کار های موفق بوده است.

با بررسی جامعه اقتصادی و استراتژی بازاریابی 10تکنیک در بازاریابی به عنوان برترین تکنیک ها مطرح گشته که در ادامه مشاهده می نمایید.

تکنیک اول در بازاریابی: از محتوای مختصر و جامع تشکیل شود.

در یک دهه گذشته بازاریابی محتوا محور بوده و ایجاد یک محتوای خوب را قدم اول در جذب مخاطب دانسته است.در بازاریابی محتوایی  استفاده از کلمات کلیدی و کلیدواژه های مناسب و پیوندها و تگ های خوب دیگر مثل گذشته حرفی برای گفتن ندارند.

محتوایی که ساخته میشود باید دارای دو فاکتور باشد

عنوان مناسب و همسان با محتوای اتخاب شده محتوا آنقدر جذاب باشد که مخاطب برای مطالعه آن در همان پاراگراف اول جذب محتوا گشته و بخواهد تا انتها متن را مورد مطالعه قرار دهد. اگرمخاطبی با خواندن پاراگراف اول مطالعه را ترک کند نشاندهنده ضعف در تولید محتواست.

تکنیک دوم در بازاریابی: ایده ناب و بکر خلق کنید.

در چند سال گذشته شبکه های اجتماعی تاثیر خود را به خوبی نشان داده اند . این شبکه ها تمامی ابعاد یک بازاریابی را در بر گرفته اند. از بازار تبلیغات گرفته تا اخبار و طیف گستردهای از اطلاعات و کارکردها که در آن نشان داده شده اند.

بر همین اساس در زمان اجرا و پیاده سازی کمپین تبلیغاتی مراقب باشید که از هر گونه کپی‌برداری پرهیز کنید و بیش ‌از پیش خلاقانه عمل کنید. از فیلترهای اسنپ‌چت گرفته تا قابلیت پخش رویدادهای زنده در فیس‌بوک، کسب‌وکارهایی که بتوانند خود را با تغییرات رخ داده در شبکه‌های اجتماعی هماهنگ کرده و از این ویژگی‌ها به بهترین نحوه استفاده کنند به‌راحتی می‌توانند سرمایه‌گذاران بیشتری را جذب کنند.

تکنیک سوم در بازاریابی: یک محتوای تعاملی آماده کنید.

امروزه همه کارشناسان حوزه ارتباطات در بازاریابی تاکید ویژه ای روی محتواهای تعاملی دارند.

شرکت های کوچک و بزرگ میتوانند با استفاده از این شانس مخاطب حداکثری خود را بدست بیاورند. با توجه به اینکه فطرت آدمی تمایل دارد که همیشه در جریان امور قرار گیرد. و یا اینکه بتواند دیدگاه های خود را بیان کند. با توجه به چنین فلسفه‌ای اگر محتوای تعاملی که آماده می‌کنید دربرگیرنده ویژگی‌هایی باشد که مخاطب را جذب کرده و این احساس را به او انتقال دهد که خود یک بخش اصلی از داستان شما است، آنگاه در کار خود موفق خواهید بود. محتوای تعاملی باید مخاطب را متقاعد سازد تا محصول‌تان را آزمایش کرده و دیدگاه‌هایش را در این زمینه ابزار کند. ویندوز 10 نمونه شاخصی در این زمینه است.

تکنیک چهارم در بازاریابی: داستان سازی کنید.

شاید به گمان برسد که این مغوله از دنیای تجارت دور است اما نویسنده به طور کامل با این موضوع مخالف است. چرا که با توجه به حجمه عظیم گرانی ها در بازار و اقتصاد مخاطبان به خرید اجناسی گرایش پیدا میکنند که از آن اطلاع کامل داشته باشند و به آن مطمئن باشند. از این رو شرکت ها و کسب و کار ها با استفاده از چهره های مشهور و دارای پیشینه خوب به موجه بودن محصولات و خدمات خود میپردازند . از این رو افراد بیشتری جهت بدست آوردن محصولات و خدمات کسب و کار معرفی شده اقدام می نمایند. اما باید به این نکته هم توجه شود که اگر ازاین طریق اقدام به بازاریابی خدمات خود نموده اید باید به کیفیت محصولان و خدمات خود نیز بیشتر توجه نشان دهید زیرا اگر محصول ضعیفی را ارائه دهید درصد شکست در این نوع بازاریابی برای شما بیشتر خواهد بود. و مردم به سرعت متوجه جعلی بودن تبلیغات شما خواهند بود. توجه داشته باشید که منظور از خلق داستان شخصی این نیست که حتما از محتوای متنی استفاده کنید. شما با چینش تصاویر در کنار یکدیگر می‌توانید یک داستان شخصی به وجود آورید.

 

تکنیک پنجم در بازاریابی: جاذب مشتریان خاص باشید.

 

کسب و کار شما می تواند فهرست خوبی از مشتریان را در اختیار شما قرار بدهد که این فهرست به خوبی قابل گسترش خواهد بود. اما برای یافتن مشتریان خاص باید بیش از پیش دقت نمود. اگر بی هدف و سیاست تنها به دنبال یافتن مخاطب هستند باید بدانید کمپین شما در میان هزاران کمین بازاریابی که در رقابت با شما هستند گم خواهد شد. برای دور شدن ازاین واقعه باید تا جایی که ممکن است جزییات بیشتری در ارتباط با مشتریان خاص خود به دست آورید. این تکنیک فرآیندی زمان‌بر است و به انرژی زیادی نیاز دارد، اما در مقابل ضریب موفقیت آن کاملا زیاد خواهد بود

تکنیک ششم در بازاریابی: به اهداف کوتاه مدت خود برسید

یک برنامه ریزی کوتاه مدت مثلا 90 روزه بهتر خواهد بود تا یک برنامه طولانی مدت یکساله. بهتر است برنامه های کوتاه مدتی را تدوین کنید و آنها را به مرور تیک بزنید. این سیاست 90 روزه حتی در میان ساست مداران هم جایگاه بالایی دارد. نویسنده نیویورک‌تایمز در این ارتباط گفته است: من این تکنیک را به‌شخصه آزمایش کرده‌ام و توانسته‌ام به موفقیت‌های زیادی بر پایه این تکنیک دست پیدا کنم. بدون شک، بسیاری از کاربران در دوران زندگی خود یک برنامه‌ریزی یک‌ساله را تدوین می‌کنند. اما این برنامه‌ریزی یک مشکل بزرگ دارد. با کوچک‌ترین پیشامدی ممکن است این برنامه به‌طور دائم به آینده موکول شود.

تکنیک هفتم در بازاریابی: خلق یک کمپین بصری

در اطلاعات آماری به دست آمده از کمپین ها دیده شده است که بخشی از اطلاعات شانس این را دارند که به حالت ویروسی در آیند. اگربه دنبال چنین موضوعی هستید و مشتاق کمپین ویروسی هستید از محتواهای تصویری همچون عکس و ویدئو غافل نشوید. حتی اگر پیام شما در قابل متن است برای آن یک عکس و فضای تصویری جالب توجه تهیه کنید.

وحتمن توجه داشته باشید که جلوه بصری همخانی کافی با برند شما را داشته باشد.

تکنیک هشتم در بازاریابی: ارسال پیام های هدف دار

قطعا برای هر کسب و کار هیچ چیزی بهتر از تشکیل یک کمپین بازاریابی ویروسی نیست. اما تنها کمپین هایی چنین حالتی را به خود می گیرند که برنامه‌ریزی دقیق در سیاست خود داشته باشد. برای دست یابی به این به این هدف کمپین شما باید بتواند پیام کسب‌وکار شما را به شکل شفافی منتقل کند. بهترین توصیه‌ای که در این زمینه می‌توان ارائه کرد داشتن یک سناریو دقیق است. سناریویی که محتوای بصری شما بر پایه آن ساخته خواهد شد.

تکنیک نهم در بازاریابی: برانگیختن احساسات مخاطبان جامعه هدف

کمپین هایی موفقند در کسب و کار خود که بتواند احساسات مخاطبان خود رو تحریک نموده برای رسیدن به این هدف در کمپبن شما باید یک حس شوخ طبعی وجود داشته باشد. این حس شوخ‌طبعی باعث ایجاد احساسات شادی و مثبت در افراد می‌شود. و این باعث همراهی پایدار می گردد.

تکنیک دهم در بازاریابی: کمپین ساده ای طراحی کنیم

اگر به دنبال موفقیت کمپین خود هستید، باید از پیچیدگی دوری کنید. اگر کمپین شما در برگیرنده فهرستی طولانی از پیام‌های مختلف باشد، مخاطب شما به‌ندرت تصمیم می‌گیرد پیام شما را برای دیگران ارسال کند. یک کلیپ ویدیو کوتاه، اینفوگرافیک ساده همراه با تصاویر یا یک مطلب کوتاه چند صدکلمه‌ای در اغلب موارد موفق بوده است. پیشنهاد ما این است که در کمپین بازاریابی سعی کنید دو یا سه پیام به مخاطب خود منتقل کنید