4 فایده در تبلیغات محتوایی

05 شهریور 1398 281 بازدید
4 فایده در تبلیغات محتوایی

4 فایده در تبلیغات محتوایی

 

در ورطه ای از زمان به سر می بریم که جهان اینترنی، یک قدم از جهان واقعی جلوتر است و دنیایی سراسر بهم پیوسته را ایجاد نموده است. حال آنکه اگر به تجارتی دست بزنیم که از این دنیای اینترنتی فاصله داشته باشد باید عرض کنم که قافیه را باخته ایم.

در دنیای تبلیغات باید حضور آنلاین نیز به هم رساند و در این میان  بهترین حضور، حضوری خواهد بود دارای محتوایی جامع و کامل و البته مخاطب پسند باشد. و از این رو داستن تبلیغات محتوایی از اهمیت بالایی برخوردار است

 

فواید تبلیغات محتوایی چیست؟

 

حال باید بدانیم مزیت تبلیغات محتوایی چیست و یک محتوا ساز به اهمیت کار خود واقف گردد.

دارای استراتژی‌های تبلیغاتی با چشم انداز طولانی است.

در سراسر دنیا افراد زیادی هستند که استفاده لحظه ای از گوشی خود و حضور در دنیای اینترنت را دارند. کاربران تبلت و کامپیوتر را نیز می توان به آن اضافه کرد و با یک محاسبه سر انگشتی میتوان دریافت که تعداد کاربران بسیار زیاد خواهد بود و بر این اساس می توان به میزان نفوذ این تکنولوژی در میان جوامع مختلف پی برد. کاربران این تکنولوژی اغلب جوانان هستند که خود بیش از نیمی از جمعیت جهان را تشکیل می دهند. و در آینده تعداد  کاربران رو به افزایش‌تر نیز خواهد بود. و این در دسترس بودن کاربران باعث می‌گردد تا کسب و کارهابه راحتی به مخاطبان هدف شناسانده شوند و گاهی در تمام نقاط جهان به معروفیت برند

با توجه به این نکات و اشراف به اینکه هر روز تبلیغات اینترنتی گسترده‌تر می‌شود لزوم استفاده از این تکنولوژی با در دست داشتن محتوای مناسب جهت معرفی کسب و کار بیش از قبل ازملزومات خواهد بود

 

کنترل هزینه و اطلاع کامل از آمارهای تبلیغات

در روش های سنتی تبلیغات مشکلی وجود دارد و آن عدم ثبت آمار و بازگشت سود نسبت به مقدار تبلیغات می باشد. حال اینکه در تبلیغات اینترنتی و تجارت الکترونیک علاوه بر هزینه پایین تبلیغات نسبت به روش سنتی امکان ثبت و ارزیابی نتایج به دست آمده از تبلیغات وجود دارد.

لازم به ذکر هست اگر در تبلیغات اینترنتی از استراتژی تبلیغاتی پایدار و مفیدی استفاده نکنید و یا دچار هرج‌و‌مرج و بی برنامگی در عرصه تبلیغات اینترنتی و محتوایی باشید بازده مناسب را دریافت نخواهید کرد بلکه نه تنها از نظر صرف هزینه باعث عدم رضایت مخاطب و به روایتی دچار دافعه خواهید شد.

تاثیر گذاری فوق العاده

در مطلب گذشته اشاره شد که هر کسب و کار در صورت استفاده از استراتژی بازاریابی و تبلیغاتی مناسب خواهد توانست به خوبی برند خود را معرفی نماید و به فروش مناسبی دست پیدا کند

حال اینکه در تبلیغات سنتی و محیطی  باوجود استراتژی از تعداد مخاطبان خود اطلاعی نمی یابد و تاثیرگذاری خود را در قالب تبلیغات توجه نمیگردد. و جز آن موقعیت تبلیغات را برای کسب و کار محدود خواهد کرد .

در تبلیغات اینترنتی باید هنگام تبلیغات، از تصاویر و اطلاعاتی بر پایه کسب‌وکار استفاده گردد تا به خوبی حوزه فعالیت کسب‌وکار خود را به مخاطبان معرفی نمایید در این صورت به حامعه مخاطب خود پیام را به صورت واضح اعلام خواهید نمود.

استفاده از ویژگی هدف‌مندی تبلیغات اینترنتی می‌تواند تاثیر بزرگی روی کار شما داشته باشد.

 

کسب محبوبیت در جامعه مخاطب

تا کنون به این اندیشیده اید که هدف تبلیغات چه می تواند باشد ؟

 

 

عموما هدف از تبلیغات را فروش بیشتر و کسب درآمد بالاتر میدانند. حال اینکه تبلیغات علاوه بر هدف عموم مدیران کسب و کارها میتواند هدف دیگری را نیز در بر بگیرد و آن ایجاد محبوبیت  معروفیت در میان مخاطبان جامعه هدف است. در این میان به دسته ای از مخاطبان ویژه و پایبند دست پیدا می کنند که در جامعه بازاریابی به لید  معروف هستند.

لید ها خود ناقلان و معرفی کنندگان  کسب‌وکار شما خواهند بود.

مزایای یک تبلیغات محتوایی زمانی برای یک کسب و کار مفید خواهد بود که بتواند از طریق استفاده از ابزارهای تبلیغاتی در دسترس همچون شبکه های مجازی، سایت ها، وبلاگ ها وبا تولید بهترین محتوا فروش خود را بالا ببرد. تبلیغات نمایشی یکی از مفیدترین روشهای تبلیغات محتوایی است. هر کسب و کار می تواند از طریق تبلیغات نمایشی برند خود را به بهترین شیوه ممکن معرفی و حتی به محبوبیت خود بافزاید.