6 روش دیجیتال مارکتینگ

25 شهریور 1398 287 بازدید
6 روش دیجیتال مارکتینگ

6 روش دیجیتال مارکتینگ

امروزه دردهکده جهانی با پیشرفت فوق سرعت تکنولوژی و گستردگی آن در میان افراد جامعه و همچنین بینهایت بودن شاخه های علوم مارکتینگ قطعا تکنیک های بیشماری نیز برای انجام دیجیتال مارکتینگ وجود خواهد داشت.

برای داشتن یک دیجیتال مارکتینگ موفق ابتدا باید روش های متعدد این تجارت را بیاموزیم. سایت کارت ویزیت در مقاله پیش رو به معرفی راه های پر بازده در دنیای دیجیتال مارکتینک می پردازد.

روشهای دیجیتال مارکتینگ به شرح زیر می باشد:

 

سئوی سایت(seo)

سئو علمی دردنیای دیجیتال است که به وسیله آن میتوان تجارت مورد نظر در قالب سایت را بهینه سازی نمود.

سئو به عنوان اولین و مهترین روشهای دیجیتال مارکتینگ به شمار می رود و ارتباطی تنگاتنگ با بازاریابی محتوایی دارد.

هر مدیر در دنیای کسب و کار دیجیتال علاقه مند به دیجیتال مارکتینگ باید بداند که اگر سئوی سایت را از اولویت خود خارج نماید در جذب مشتری با مشکلات عدیده ای روبرو خواهد گردید.و درست مثل آن خواهد بود که در معروف ترین پاساژ شهر زیر راه پله های مغازه ای کوچک و تاریک برای خود تهیه کرده باشید.

 

به زبان ساده تر سئو به معنای بهینه سازی محتواهای بارگزاری شده در هر سایت است که یک محتواساز خبره میتواند با قرار دادن محتوای مناسب و مورد توجه کاربر، سایت را در موتور های جستجوگر همچون گوگل، بینگ و یاهو معرفی و آنرا به لید ها معرفی کند.

هر سایت با تولید حتوای مناسب و استفاده از کلمات کلیدی مورد توجه کاربران در زمان جستجوی کاربران، به خوبی سایت شما را به مراتب بالاتر در موتور های جستجوگر سوق دهد. انتخاب یک سرعت مناسب برای سایت شما خود نکته ای حائز اهمیت است که باز هم تاثیر به سزایی در شناخت سایت شما توسط موتور های جستجو می باشد.

 

SEM ( اس ای ام )

شاید در هنگام جستجو در گوگل به عبارت Adwords برخورده باشید. این عبارت در کنار لینک هایی استفاده می شود که تجاری هستند. با هر بارکلیک روی لینک های این وب سایت ها هزینه مشخصی از حساب وب سایت کسر گردیده و به موتور های جستجو تعلق می گیرد.

Sem  نوعی از بازاریابی است که توسط موتور های جستجو انجام میگیرد و بر خلاف سئو که نوعی تبلیغات رایگان محسوب می گردد. Sem  تبلیغاتی با پرداخت هزینه به حساب می آید که بازخوردی مورد توجه دارد و مشتریان بالقوه زیادی را روانه وب سایت های مورد نظر می نماید.

بازاریابی محتوایی

همانطور که از اسم آن مشخص است جذب کاربر یا مشتری از طریق ساخت یک محتوای مخاطب‎پسند و مورد احتیاج را بازاریابی محتوایی گفته می‌شود. بزاریابی محتوایی یکی دیگر از روش های دیجیتال مارکتینگ است. از طریق ساخت محتوا می‌توان مخاطبان جامعه هدف را به سمت کسب و کار خود جذب نمود.

بازاریابی محتوایی ابزاریست که با استفاده آن با استراتژی مناسب و هدفمند بخوبی توانسته جلب توجه نماید که این نوع بازاریابی خود به تنهایی مورد توجه بسیاری از مدیران کسب و کار های کوچک قرار گرفته است.

تولید محتوا را از تاثیرگذارترین روشها می توان نام برد، چرا که سئو برپایه‌ی یک محتوای مناسب موفق خواهد بود.

 

ایمیل مارکتینگ

براساس تحقیقات وآمارهای بدست آمده 54 درصد از مشتریان فضای دیجیتال و دیجیتال مارکتیگ، افردی هستند که استفاده از تبلیغات ایمیلی را ترجیح می‌دهند. قطعا این افراد درهنگام خرید به طرف محصولاتی رغبت خواهندداشت که بیششتردرمعرض دید آنها بوده و در ایمیل خود بارها از آنها ایمیل های تبلیغاتی دریافت نموده اند. آمارها حاکی از این است که این 71 درصد افراد از این قانون تبعیت نموده اند.

بر این اساس باید ایمیل مارکتینگ را به عنوان یکی از موثرترین راه ها موفقیت درکسب و کار های دیجیتالی یا دیجیتال مارکتینگ نام برد که یکی از راه های جذب مشتری در فضای مجازی می باشد.

اعداد و آمار های ارئه شده کاملا اهمیت وجود ایمیل مارکتینگ را در یک کسب و کار دیجیتالی و جذب مشتری نشان می‌دهد.

درد دیجیتال مارکتینگ موفق زمانی ازایمیل مارکتینگ می‌توانید نتیجه مطلوبی بدست بیاورید که لیستی از مشتریان و افراد جامعه هدف را در دسترس داشته باشید. برای بدست آوردن این لیست شما میتوانید از لید های خود( مشتریان بالقوه) استفاده نمایید که لیستی کامل و جامع برای دیجیتال مارکتینگ خود تهیه نمایید.

در زمان استفاده از ایمیل مارکتینگ باید در نظر داشته باشیدکه این کار صرفا بمباران ایمیل افراد توسط پیام های تبلیغاتی نباشد وبرای استفاده ازایممیل مارکتینگ از استراتژی مناسب حهت جذب مشتری استفاده نمایید.

برخی از مدیران دیجیتال مارکتینگ، از ایمیل مارکتینگ به عنوان یک گزینه ناموفق یاد می‌کنند حال آنکه این روش تبلیغاتی نیاز به استراتژی و توجه به ظرایفی دارد که در آینده به طور مفصل در قالب مقاله ای ارائه خواهد گردید.

 

بازاریابی معرف

یکی از انواع روش‌های دیجیتال مارکتینگ که از روش‌های رتبه بالای دیجیتال مارکتینگ محسوب می‌گردد.

بازاریابی معرف یا افیلیت مارکتینگ روشی از دیجیتال‌مارکتینگ مورد علاقه بلاگرها و صاحبان وب‌سایت‌های پر ترافیک است.

در افیلیت مارکتینگ روش درآمد نسبت به بازاریابی کلیکی کاملا معکوس است. در بازاریابی کلیکی با هر کلیک میتواند فرد صاحب درآمد گردد این در حالیست که در الیفیت مارکتینگ با معرفی محصولات در وب‌سایت خود به کسب در آمد می‌پردازند.

معرفی یک محصول می تواند در قالب های مختلفی قرار گیرد. قالب های معرفی محصول درغالب مقاله، یا نقد و بررسی برای همان محصول یا خدمات ارائه شده توسط آن کسب و کار باشد. وب سایت معرف در ازای هر خرید یا ثبت نام درسایت مقصد پورسانت دریافت خواهد نمود.

 

تبلیغات کلیکی

نوعی دیگر ازدیجیتال مارکتینگ تبلیغات کلیکی است. همانطور در توضیحات قبل اشاره شد این تبلیغات بر اساس کلیک کسب در آمد می‌نماید. به این نحو که با قرار دادن اطلاعات محصول یا کسب و کار شما به صورت پاپ آپ یا تبلیغات بنری که با کلیک روی آن به وب سایت اصلی هدایت می‌گردد  و پس از آن مبلغ به سایت اولیه پرداخت می گردد.

تبلیغات کلیکی که از روشهای دیجیتال مارکتینگ است که در این سیستم تبلیغاتی از موتور های جستجو استفاده میگردد.

نوعی ابزارها و سایت های مبدا وجود دارند که می‌توانند به طور کامل  استفاده ازتبلیغات کلیکی را برای شما تحلیل و آمار دقیق آن را در دسترس شما قرار می دهد. این افزانه ها و سایت ها مانند وب مستر  و یا گوگل آنالیتیکس می باشد که از افزونه های قابل اندازه گیری هستند.

 

با اتمام توضیحات در رابطه با شش روش دیجیتال مارکتینگ باید اضافه کنم که با پیشرفت بیشتر تکنولوژی راهکار های جدیدتی در عرصه دیجیتال مارکتینگ نیز به وجود خوهد آمد. دراین مقاله سعی بر آن بود تا با بهترین روشهای دیجیتالمارکتینگ آشانا گردیدتا درصورت آغاز یک کسب و کار دیجیتال بتوانید بالاترین بهره مندی را داشته باشید.

در دنیای تجارت، هر کسب و کار با هر نوع فععالیت شغلی میتواند از بیزینس دیجیتال نهایت بهره‌مندی را داشته باشد.

 

امید است در انتخاب نوع مناسب از بین راه های ذکر شده دردیجیتال مارکتینگ خود قدمی روبه صعود بردارید.