9 روش سوددهی در تبلیغات رایگان

11 آذر 1398 222 بازدید
9 روش سوددهی در تبلیغات رایگان

9 روش سوددهی در تبلیغات رایگان

تبلیغات رایگان راهی است برای بهره بری از تبلیغات با کمترین بودجه و بهترین بازخورد. این در حالیست که در بازار داغ تبلیغات، تبلیغات رایگان یکی از بستر‌های فوق العاده برای مشتریان و معاملات بیشترخواهد بود. برای سود بیشتر از این بستر تبلیغاتی، روش های متعددی را می توان بر شمرد که افراد بر اساس هدف و استراتژی بازاریابی خود باید اقدام به استفاده از انواع روش ها یا تلفیق چند روش مختلف برای رسیدن به هدف مورد نظر خود نماید.

مقالات مرتبط: تبلیغات رایگان چیست؟

انواع تبلیغات رایگان

Google My Business

ارسال پست مهمان در سایر سایت‌ها

فعالیت در انجمن های گفتگو

انتشار اطلاعات در شبکه اجتماعی

مصاحبه در پادکست های شرکت های دیگر

ایجاد خبرنامه الکترونیکی

مشتری یابی و شبکه سازی بصورت حضوری

ساخت فیلم در سایت هایی همچون یوتیوپ و آپارات

ارسال ایمیل انبوه


Google My Business

اولین راه برای تبلیغات در این مقالهGoogle My Business معرفی میکنیم، زیرا یکی از قویترین راه از دیگر راه های ایجاد تبلیغات رایگان مشاغل محسوب میشود. در این تبلیغات رایگان، هر شرکت یا کسب و کار، این امکان را خواهد داشت که در سرویس جستجوگر گوگل و نقشه جهانی گوگل حضور یافته و خود را به دیگران معرفی نماید. شما میتوانید با استفاده از نقشه جهانی گوگل و ثبت کسب و کار خود در آن خود را در رتبه بندی گوگل بالا برده و به طور مستقیم با جامعه مخاطب ارتباط برقرار کنید. اگر در رتبه بندی جستجوی گوگل از امتیاز بالایی برخوردار باشید و در ردیف های اول جستجو نام شما وجود داشته باشد مصرف کنندگان قطعا شما را نسبت به رقبایتان برخواهند گزید.

ارسال پست مهمان در سایر سایت‌ها

از دیگر راه های تبلیغات رایگان استفاده از بستر سایتهای قوی می باشد. یعنی اینکه شما با تبادل اطلاعات با سایت یا وبلاگی دیگر، میتوانید لینک خود را بارگزاری نموده و به این ترتیب بازدید خود را بالا ببرید. حتی میتوان با تبلیغات رایگان در وبلاگ های محبوب، امکان ارتباط بیشتری با جامعه مخاطب را بستر سازی نمود و این خود روشی است برای شما تا بتوانید اعتبار سایت خود را بالا ببرید. در برخی موارد دیده شده است که این روش از محتواسازی در وبلاگ های خودتان سود بیشتری داشته است. دراین روش مهمترین کار استفاده از لینک‌گزاریهایی است که بر مبنای استراتژی بازاریابی اعمال میگردد. دراین صورت خواهید توانست با تبلیغات رایگان در وبلاگ های مختلف سوددهی بالایی را برای سایت و در نتیجه کسب و کار خود به ارمغان بیاوردید.

فعالیت در انجمن های گفتگو

انواع سایت های گفتگو محور وجود دارند که با نوشتن مطلب در این سایت ها می توان به خوبی باعث جذب بازدیدکننده برای سایت نمود، اینکار علاوه بر تبلیغات رایگان مشاغل، کسب و کار و برند خود را بطور واضح معرفی نموده و ارائه پاسخگویی و مطالب مورد نیاز جامعه مخاطب را متقاعد می سازد تا با اطمینان کامل از محصولات شما استفاده نماید. با این کار میتوان با افراد با پتانسیل و تخصص ارتباط برقرار کنید و همچنین خود را نیز به عنوان یک متخصص در زمینه کاری خود معرفی نمایید.

انتشار در شبکه های اجتماعی

شبکه‌های اجتماعی یکی از روشهای پر بازدید در تبلیغات رایگان است. لینکدین، اینستاگرام، فیسبوک، در ایران از پربینندهترین شبکه های مجازیست که میتوان به عنوان راهی برای دیده شدن از آن استفاده نمود. این شبکه های اجتماعی علاوه بر تبلیغات رایگان شما، امکان تبادل سوالات و اطلاعات از طریق متخصصان وجود دارد و این امر عاملیست برای بالارفتن سایت شما در گوگل.

مصاحبه در پادکستهای شرکت های دیگر

برای کشف سلیقه جامعه مخاطب، نیاز است که بدانیم که تبلیغات برای این دسته از مخاطب باید دارای چگونه محتوایی باشد. امکان دارد برخی از مخاطبان ما به جای مطالعه محتوا علاقمند به گوش دادن به پادکست باشند و آن را به مطالعه ترجیح دهند. برای ارتباط با اینگونه افراد میتوان با کسب و کارهای دیگر ارتباط برقرار نمایید و از آنها برای انجام اینکار ایده بگیرید.

ارسال ایمیل انبوه

یکی از راه های تبلیغات رایگان در دیجیتال مارکتینگ ارسال انبوه ایمیل می باشد. ایمیل حاوی اطلاعات از محصولات و یا کسب‌وکار شماست که با در اختیار قرار دادن این اطلاعات تبلیغات رایگان خود را انجام داده اید. گاهی حتی شما برای دوستان یا دیگر افراد ایمیل معمولی ارسال مینمایید حیف است که از پتانسیل تبلیغاتی آن استفاده ننمایید و اطلاعات را در انتهای هر ایمیل برای مخاطب، کسب و کار خود را معرفی نمایید.

ایجاد خبرنامه الکترونیکی

خبر در هر صورت میتواند خبر باشد چه در ابعاد کوچک و در فضاهای کوچک، چه به صورت چاپ، و چه به صورت دیجبتال. برای تبدیل شغل خود به یک کسب و کار سودمند لازم است به مخاطب اطلاع رسانی شود. و در دنیای تبادل اطلاعات از طریق اینترنت یک خبر نامه الکترونیکی میتواند به خوبی شما را با جامعه مخاطب هدف مرتبط سازد. درتبلیغات رایگان یکی از راه ها ارسال خبرنامه های الکترونیکی است. خبرنامه الکرتونیکی و اشتراک گزاری آن میتواند فرصت خوبی در سود آوری یک تبلیغات باشد.

مشتری یابی و شبکه سازی بصورت حضوری

ارتباط شاکله اصلی یک موفقیت همه جانبه است. در تبلیغات رایگان یکی از راه ها ارتباط با متخصصانیست که در زمینه کسب و کار شما اطلاعات تخصصی و بالایی داشته باشند. در این زمان امکان وجود مشتریان بالقوه نیز وجود دارد که میتوان برای هر کسب وکار فرصتی مناسب محسوب میگردد. دیگر فایده این کار در زمینه صنعت بروز شدن اطلاعات شما می باشد.

ساخت فیلم های ویدئویی در شبکه های ویدئویی

شاخه ای از مارکتینک وجود دارد به نام ویدئو مارکتینگ. استفاده از شبکه های پر بازدید ویدیویی و اشتراکگزاری ویدئوهای معرف کسب‌وکار شما میتواند یک راه مناسب و پر مخاطب از تبلیغات رایگان پرسود محسوب گردد. اگر این راه به درستی انجام گیرد بیننده های زیادی را به سوی وبسایت شما هدایت خواهد نمود بدین ترتیب سئوی سایت شما به رتبه های بالاتر هدایت خواهد شد. استفاده از این راه ها به صورت مجزا یا ترکیب چند راه با یکدیگر با تدوین یک استراتژی بازایابی خواهد توانست کسب و کار شما را با تبلیغات رایگان و تبلیغات هدفمند، به سودی چند برابر برساند.