Niche marketing چیست؟

24 خرداد 1399 158 بازدید
Niche marketing چیست؟

Niche marketing

بازاریابی یک بخش اساسی در تجارت است. شرکت ها از استراتژی های مختلف بازاریابی برای جذب مشتری و رونق فروش خود استفاده میکنند. اگر شما نیز جزئی از یک صنعت هستید و به دنبال ایده های برای افزایش فروش خود هستید ، تکنیک Niche marketing  میتواند شما را یاری کند. شما میتوانید از این روش بازاریابی برای ایجاد مشاغل استفاده کنید حتی اگر تجارتی که شما در ان هستید به نقطه اشباع رسیده باشد.در مقاله قبلی میکرومارکتینگ را مورد بررسی قرار دادیم.

Niche marketing  چیست ؟

Niche marketing  ، نوعی روش بازاریابی است که در ان روشهای تبلیغاتی یک شرکت روی بخش خاصی از بازار متمرکز است. شرکت ها برای گسترش تجارت خود ، Niche marketing ایجاد میکنند. Niche marketing  میتواند با شناسایی نیازهای یک بخش خاص از مشتریان و با ایجاد محصولی که به طور عمده نیازهای ان گروه را برطرف میکند ، ایجاد شود. شرکت ها از این روش برای ارائه راه حلهایی برای مشکلات بخش کوچکی از مشتریان استفاده میکنند ، که توسط سایر شرکتهای رقابتی مورد بحث قرار نگرفت. به این ترتیب ،انها برتری رقابتی نسبت به رقبا دارند. Niche marketing همیشه یک بازار کوچک نیست. اما از گروه کوچکی از جمعیت یا مخاطبان هدف با نیازهای منحصر به فرد یا تخصصی تشکیل شده است. با ورود به Niche marketing ،یک شرکت به عنوان پیشگام بازار تبدیل میشود و این احتمال وجود دارد که سایر شرکتها نیز ممکن است وارد بازار شوند. شرکت leader همیشه نسبت به شرکت های جدیدی که وارد بازار میشوند ، برتری دارد. با این وجود ورود به Niche marketing همیشه پر از مزیت نیست. اگر قبل از ورود به بازار به درستی آنالیز نکنید، ممکن است در نهایت سرمایه خود را از دست بدهید.بنابراین شرکت ها نه تنها بخش بازار را تجزیه و تحلیل میکنند ، بلکه از روشهای Niche marketing برای آگاه سازی مخاطبان هدف خود استفاده میکنند.به طور نمونه ؛صنعت پوشاک یکی از بخش های مورد بهره برداری است که به نقطه اشباع رسیده است. بنابراین شرکتها به دنبال بخش های بازار هستند که میتوانند از انها برای افزایش فروش خود استفاده کنند.به عنوان مثال ،اکنون شرکت ها به جای فروش لباس در اندازه های استاندارد ، بیشتر روی فروش لباس افرادی که اندازه استاندارد نیستند، تمرکز میکنند. این بخش از Niche marketing به عنوان لباس به اندازه بزرگ یا اندازه بزرگ شناخته شده است.به همین ترتیب ، شرکت ها همچنین در  Niche marketing متشکل از زنان باردار تمرکز میکنند. پیدا کردن لباس راحت و شیک مشکلی است که هر زن باردار با ان روبه رو میشود. این شرکت برای تبلیغ لباس خود به مشتریان هدف خود ،از روشهای Niche marketing استفاده میکنند.

تعریف Niche marketing

 Niche marketing   را میتوان به عنوان یک بخش بازار یا بخش کوچکی از جمعیت که محصول خاصی برای ان ایجاد میشود ، تعریف کرد. هدف اصلی از Niche marketing   ،برآوردن نیازها در قالب قیمت ، ویژگیها و کیفیت های ان بخش خاص جمعیت است. Niche marketingمیتواند به عنوان تمام تلاشهای بازاریابی متمرکز بر بخش بازار منحصر به فرد و نه بازاریای برای کل جمعیت تعریف شود.بخش یک گروه با توجه به موقعیت جمعیتی ، حرفه ، سبک زندگی ، نیازها، فرهنگ وعادات انها قابل تفکیک است.

مزایای Niche marketing

 1)کاهش رقابت

اولین مزیت Niche marketing  ، کاهش رقابت است. اگر قبل از رقبای خود نیازهای یک بخش خاص از مخاطبان را تشخیص دهید ،نه تنها سود اضافی کسب خواهید کرد بلکه از نداشتن رقیب یا داشتن کمترین رقیب لذت خواهید برد.کاهش رقابت ، مزایای مختلفی دارد . شما نیازی به محدود کردن قیمت محصول خود به دلیل رقبای خود ندارید. ورود به Niche marketing   به این دلیل که رقبای شما در حال کاوش در این بخش از مخاطبان نیستند ایده خوبی نیست. اگر رقبای شما به این دلیل وارد Niche marketing  نشدند که یک بازار سود آور نیست یا به دلیلی از این فرصت تجارت چشم پوشی کرده اند ،ایده ورود به Niche marketing   ایده خوبی نیست. اما اگر رقبای شما به این دلیل وارد بازار نمیشوند که نمیتوانند نیازهای بازار را تامین کنند، ورود به Niche marketing  برای شما سود آور خواهد بود. بنابراین  تجزیه و تحلیل فرصت Niche marketing   قبل از ورود به آن ضروری است.

2)بهبود روابط با مشتریان

یکی دیگر از مزیت های Niche marketing  ، بهبود روابط  با مصرف کنندگان است. Niche marketing   معمولا گروه خاصی از مردم را هدف قرار میدهد. وقتی روی گروه خاصی از افراد متمرکز میشوید ، پس فرصتی برای ارتباط آنها در سطح شخصی خواهید داشت. برخلاف سایر روشهای بازاریابی ، شما تبلیغاتی را ایجاد نمیکنید که برای مخاطبان زیادی ساخته شده است. شما از روشهای بازاریابی استفاده میکنید که مربوط به بخش خاصی از مخاطبان باشد. از این طریق میتوانید با انها در سطح شخصی ارتباط برقرار کنید. علاوه بر این ،داشتن یک پایگاه مشتری یک مزیت دیگر است. شما میتوایند در مورد الزامات و ترجیحات مشتریان خود بیاموزید و میتوانید خدمات شخصی سازی شده ای را برای آنها ارائه دهید. به عنوان مثال ، اگر شما در زمینه خدمات پذیرایی هستید ، میتوانید طبق نیازهای انها خدمات غذایی را به افراد ارائه دهید.میتوانید در مورد غذاهایی که دوست دارند و غذایی که به انها حساسیت دارند ، بیاموزید و از این اطلاعات استفاده کنید. میتوانید وعده های غذایی روزانه را برای مشتریان خود ایجاد کنید. علاوه براین ، شما همچنین میتوانید با استفاده از یک رویکرد شخصی با هر مشتری ارتباط برقرار کنید. به عنوان مثال ، ممکن است یک مشتری شما دوست داشته باشد از طریق تلفن صحبت کند و دیگری مانند ارتباط از طریق ایمیل ، یک مشتری کوچک به شما امکان میدهد با استفاده از روشهای ارتباطی که توسط انها ترجیح داده شده است با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید.

3) مزیت بازاریابی دهان به دهان

مردم بخشی از یک Niche marketing معمولا به هم متصل هستند. انها اطلاعات را به اشتراک میگذارند .بنابراین از مزایای بازاریابی دهان به دهان بهره مند شوید. اگر در زمینه خدمات پذیرایی فعالیت میکنید و متناسب با نیازهای فردی هر مشتری ، خدمات غذایی ارائه میدهید. به طور نمونه ، شما یک مشتری دیابتی دارید؛ روزانه سه وعده غذایی برای این شخص فراهم میکنید که مناسب بیماری دیابت است. سپس او از طریق بازاریابی دهان به دهان برای شما مشتری جذب میکند.. در این نوع بازاریابی ،بدون پرداخت هزینه ای برای تبلیغات شما برای تجارت خود تبلیغ کرده اید.

4)حضور بهتر در بازار

Niche marketing به تقویت موقعیت شما در بازار کمک میکند. با ورود به Niche marketing شما نشان میدهید که به مشکلات افرادی که سایر رقبای شما نادیده گرفته اند ، اهمیت میدهید. این امر نه تنها باعث میشود مشتریان خاص خود را خوشحال کنید بلکه سایر مشتریان تصویر بهتری از شما خواهند داشت. Niche marketing به شما کمک میکند تا به کمک تبلیغات رسانه های اجتماعی ، در محلی از محبوبیت خود کسب و کار کنید. به رسمیت شناخته شدن توسط افراد مناسب مهمتر از شناختن افراد بسیاری است.

5)استفاده موثر از منابع

ایجاد استراتژی بازاریابی به زمان و تلاش زیادی نیاز دارد. شرکت ها موظف اند مخاطبان خود را درک کنند تا یک روش بازاریابی موثر ایجاد کنند. برای انجام این کار ، لازم است تا تحقیقات دقیقی را انجام دهند. تحقیقات دقیق مستلزم صرف وقت و تلاش زیادی است و در بسیاری مواقع شرکت ها در شناسایی نیازهای واقعی مشتریان موفق نمیشوند. با این حال ، در Niche marketing ، یک شرکت بر روی بخش خاصی از مخاطبان با الزامات مشخص و خاص متمرکز میشود. بنابراین ، هنگامی که میدانید نیازهای خاص مشتریان شما چیست ، لازم نیست تا  نیازهای تمامی مشریان را در نظر بگیرید. بلکه فقط زمان برای همان گروه خاص بگذرید. شما میتوانید از این منابع در ایجاد محصول مناسب برای مشتریان خود استفاده کنید و نه صرف اینکه انها را صرف ایجاد فرصت کنید.

6)شانس تبدیل شدن به یک پیشگام

هر شخصی دوست دارد در شغلش جز پیشگامان ان حوزه باشد. این ویژگی مزایای خاصی دارد. به عنوان مثال ، شما فرصتی برای بدست آوردن مهمترین بخش از سهم بازار دارید و هر کسی که از شما پیروی کند ، سهم کوچکی از بازار را خواهد داشت. شما رهبر بازار خواهید بود و امتیازات خاصی مانند تصمیم گیری در مورد قیمت محصولات خواهید داشت. علاوه بر این ، در ابتدا ممکن است وارد بازار شوید و ان را به عنوان Niche marketing در نظر بگیرید و به یک بازار تمام عیار دست پیدا کنید.

7)افزایش فرصت های شغلی

Niche marketing به شما در یافتن فرصت های شغلی مختلف کمک میکند. گاهی اوقات ،فقط با حضور در بازار به یک فرصت تجاری میپردازید.

8)وفاداری مشتریان را به دست آورید.

Niche marketing ، مشتریان وفاداری را برای شما به ارمغان می آورد . در Niche marketing ، نیازهای خاص مشتریان را برطرف میکنید. شما برای مشکل مشتری راهکار میبابید، مشکلی که نمیتوانسته است خودش ان را حل کند. وقتی  یک شرکت به مسئله مشتری رسیدگی میکند، بدان معنی است که به مشتریان خود اهمیت میدهد.انها نه تنها محصولات و خدمات شرکت شما را به دیگران تبلیغ میکنند بلکه به مشتریان وفادار شرکتتان تبدیل میشوند. مشتریان وفادار مشتریانی هستند که برای موفقیت هر شرکتی و ماندن در تجارت لازم است.

9)ارزان تر

Niche marketing از دیگر روشهای بازاریابی کم هزینه تر است. در واقع به سرمایه گذاری کمتری در این بازاریابی نیاز است. علاوه بر این ، شما نیازی به اجرای کمپین های گران قیمت بازاریابی و تبلیغات ندارید. زیرا اندازه Niche marketing معمولا کوچک است. شما میتوانید از طریق روشهای ارتباط شخصی مانند ایمیل و تماس به مشتریان خود برسید. علاوه بر این ، در Niche marketing ، مشتریان شما طرفدار شما هستند ، اگر از محصول شما  رضایت داشته باشند ، ان را به دیگران نیز معرفی خواهند کرد.

10) بهبود یافتن حس نیت شرکت

Niche marketing موجب افزایش حسن نیت شرکت شما میشود. اگر در حال فروش محصولاتی هستید که برای محیط زیست و انسانها مناسب هستند ، مردم به برند شما احترام میگذارند. به عنوان مثال ، شرکتی که از بسته بندی سازگار با محیط زیست استفاده میکند یا محصولاتی تولید میکند که برای حیوانات نیز خطرساز نیستند. در بازار شناخته میشود و مشتریان وفاداری بیشتری دارند.

11)خطر کمتری برای شکست

وقتی یک شرکت وارد Niche marketing میشود ، در مورد ان تحیقیق میکند و از جزئیات عمیق بازار آگاهی دارد. به عنوان مثال ، هنگامی که یک شرکت تولید پوشاک تصمیم به تولید لباس بارداری برای زنان باردار میگیرد ، انها باید از مشکلاتی که زنان در دوران بارداری با انها روبه رو هستند و چه لباس هایی با انها راحت هستند،اطلاعات داشته باشند. انها فرایند تولید خود را فقط در صورت داشتن اطلاعات مربوطه شروع میکنند. با ورود یک شرکت به یک بازار کاملا آماده ، خطر شکست کاهش میابد.

 

مضرات Niche marketing

1)سود پایین Niche marketing روی گروه کوچکی از افراد با نیازهای خاص متمرکز است. یعنی اندازه مشتریانی که علاقه مند به خرید محصولات شما هستند، اندک است.بنابراین شانس شما برای به دست اوردن سودهای کلان کم است. شغل شما ممکن است موفقیت آمیز باشد و ممکن است مشتریان شما عاشق محصولات شما باشند ، اما به دلیل کوچک بودن پایگاه مشتری ، شما نمیتوانید سود خود را افزایش دهید. ( سود خود را افزایش دهید.)

 

2)رشد دشوار است. شرکت هایی که برای زنده ماندن وارد Niche marketing میشوند ، چالش برانگیز است. اگر ایده آنها موفق شود ، پس از انها شرکت های بزرگ ممکن است از برنامه انها برای ارتقاء مشاغل خود استفاده کنند. بنابراین رشد و بقای شرکت های کوچک در یک Niche marketing دشوار است.

 

ایده هایی برای Niche marketing

1)نیازهای مشتریان خود را بیاموزید. به انچه مشتریان میگویند و آنچه میخواهند توجه کنید. ممکن است از این اطلاعات برای تبدیل شدن به فرصت های شغلی استفاده کنید. اما اگر قصد دارید از طریق Niche marketing وارد تجارت شوید ، ممکن است ایده هایی را از افرادی که در اطراف شما زندگی میکنند بیابید.شما میتوانید مشکلی که روزانه با انها روبه رو هستید را مشاهده کنید و میتوانید یک تجارت را برای تکمیل نیازهای خود شروع کنید.

2) در بازاریابی PPC  سرمایه گذاری کنید.

افراد هنگامی که به چیز غیر معمولی نیاز دارند ، در گوگل سرچ میکنند.افرادی که ممکن است به کمک شما نیاز داشته باشند، هیچ تصوری از وجود شما ندارند. بنابراین این یک ایده در خشان برای سرمایه گذاری PPCاست .از این طریق ، افراد میتوانند با جستجو در گوگل ، در مورد شغل و خدمات شما بدانند.

3)تمرکز روی روش دهان به دهان

با ارائه خدمات به مشتریان کوچک میتوانید Niche marketing خود را به همراه مشاغل قبلا تاسیس شده خود شروع کنید و تجارت خود را از طریق کلام شفاهی گسترش دهید.

4) فرصتهای شغلی جدید کسب کنید.

برخی فرصت ها فقط یکبار برای شما وجود دارد. این امر در مورد دنیای تجارت نیز صدق میکند. در صورت پیدا کردن انها هیجان انگیز و سود اور ، به دنبال فرصتهای جدید باشید و انها را اتخاذ کنید.

5)مشاهده کنید که شرکتهای دیگر چه کاری انجام میدهند. شما ممکن است یک ایده تجاری عالی از رقبای خود بدست آورید.